Gelecek için Planlamak ve Oynamak

Geleceğin şampiyonlarının yetişme sahası

Güneybatı Almanya'da özel bir golf kulübü, amatör ve profesyonellerden, genç nesil, yetenekli oyuncuların gelişimine katkı sağlıyor. Sahaların, egzersiz alanlarının ve çevre manzaralarının amaca uygun olarak düzenlenmesinde haklı olarak gurur duyansa, St. Leon-Rot eğitim tesisleri saha sorumlusu Hector Zapata…

Mükemmellik vizyonu

Mükemmellik vizyonu

St. Leon-Rot, oyunculuk ve yetenek eğitiminde uzmanlaşmış başarılı ve yenilikçi golf organizasyonlarından biri olarak tüm Avrupa'da büyük bir ün yaptı. Gerek yeni başlayanlar gerekse usta oyuncular için benzersiz bir ortam olan golf akademisi, oyunculuklarını her yönüyle geliştirmek isteyenlere üstün eğitim imkanları sunuyor. Hector Zapata, mümkün olabilecek en iyi oyun alanlarını sunmak konusunda çok ciddi bir sorumluluk üstleniyor.

 • HECTOR ZAPATA

   

   

   

  St. Leon Rot, Golf Sahası Sorumlusu

  “Her yaştan ve yetenekten oyuncular becerilerini geliştirmek isterler. Akademimiz ve sertifikalı PGA eğitmenleriniz onlara yardımcı olur. – Benim’ ekibimin ’görevi çim oluşturmak ve çevrenin bakımını yapmak, böylece oyuncuların gelişimine destek olmaktır.”

  LESLIE PILLIER

Özel bakım yapılan sahalar

Kişiye özgü eğitim, sahaya özgü bakım yapılıyorsa mümkün olur. Bu açıdan St. Leon-Rot'daki ödüllü oyun alanları rakipsizdir. St. Leon, İskoçya ve İrlanda'daki bölgeleri hatırlatan sahil tipi bir sahadır ve 2011'den 2015'e kadar Golf Journal okurları tarafından Almanya'nın en popüler golf sahası seçilmiştir. Bundan önce de yanında bulunan Course Rot aynı başarıyı art arda 11 yıl yakalamıştı. Aslına bakarsanız görünen buzdağının tepesi…

“İki şampiyonluk sahasını da eklediğimizde, oyunculara kısa oyun çalışmak için ideal bir fırsat sunan, dokuz delikli harika bir sahamız oluyor. Yeni başlayanlar ve genç oyuncular için çok iyi. Beş delikli ‘çocuk sahamızın’ bir üst kademesi olan bu sahadan, belki de geleceğin şampiyonları çıkacak!”

7700a-gelecek-için-planlamak-ve-oynamak
2750-e-cut-hibrit-gelecek-için-planlamak-ve-oynamak
7700a-gelecek-için-planlamak-ve-oynamak

Mükemmel antrenman

St. Leon-Rot'un eğitimdeki önemi kadar, mükemmel aydınlatılmış antrenman alanını (134 başlangıç noktası var) ve “Wedge-o-Drom”u da (20.000 m² alan kaplıyor) vurgulamak gerek. Ayrıca şunlar da var: tümsekli yedi ‘hedef’ sahası; topa ‘draw’ ve ‘fade’ vuruş egzersizi yapmak için iki adet 30 m direk; dalgalı başlangıç alanı; ve büyük ve düz, çukurlu saha. Siz buna 1600 m² dalgalı egzersiz sahası ve iki 'chipping' ve iki 'pitching' vuruş sahası da ekleyin. Vuruşları geliştirmek, handikapları azaltmak ve belki de yeni yetenekler keşfetmek için ideal bir yer olduğu gayet açık.

“İster yeni öğreniyor olun ister deneyimli, antrenmen sahamız, egzersiz alanlarımız ve on adet çukurlu sahamız, her türden vuruşu geliştirmeniz için ideal eğitim ortamını sunuyor. Oyun alanlarını böyle mükemmel duruma getirmiş olmak bana gurur veriyor.”

 

Doğayla uyum içinde

St. Leon-Rot, park, çayırlar, su engelleri, incelikle yapılmış çukurlar ve dalgalı engebelerden oluşan bir arazi. O zaman da Hector ve ekibi için en güvenilir çözüm, John Deere ekipmanları oluyor. En yüksek golf standartlarını ve en güzel düzenlemeyi böyle sağlıyorlar. Arkasından yürünen çim biçme makinesi en gözde aletleri arasında. İşlem tamamlandığında saha mükemmel, kendisi memnun! Öte yandan, büyük alanları hızlı şekilde en iyi kalitede çalışmak için kullandığı araç her zaman 2750.

“Yeni 2750 çok hafif, tek parmakla sürebilirsiniz! Bu modelle her türlü ortamda, her tip arazide, her türlü kesimi rahatlıkla yapabilirsiniz.”

2750-e-cut-hibrit-gelecek-için-planlamak-ve-oynamak

Sahayı tutkuyla geliştirmek

Dominik Cumhuriyeti kökenli olan ama 21 yıldır Almanya'da yaşayan Hector, St. Leon-Rot'daki gelecek kuşak bakım uzmanlarının eğitiminden de sorumlu. Yetiştirdiği acemilerin de kendisi gibi golf tutkunu olmalarını, bu özel ortamda çalışarak saha bakımlarını yapmalarını istiyor.

“İşimi seviyorum. Geleceğin saha bakım sorumlularına ekipmanlar, çim ve olabildiğince güzel sahalar düzenleme konusunda bildiklerimi öğretmeye çalışıyorum. Bunlar benim için bir golf sahasının olmazsa olmazları. Bir golf sahası, üzerinde topun pürüzsüzce yuvarlandığı bir halı gibi olmalı. Saha iyi olmazsa sorumlusu da iyi hissetmez kendini!”

En Yakın Bayiyi Bulun

En Yakın Bayiyi Bulun

John Deere Bayinizi Bulun