Nordik Nirvana

Davetkâr, iddialı, ama her zaman doğal

Uzun kışları ve düzensiz arazi yapısıyla İsveç golf oynamak için ilk akla gelecek yer değil belki. Ama bu ülkenin vahşi manzaralarını ve insana meydan okuyan sahalarını keşfetmiş olanlar, İskandinav tarzı oyun deneyimini dönüp dönüp yeniden yaşamak isterler.

İsveç mükemmelliği

İsveç mükemmelliği

Güney Avrupa'nın güneşli havasına alışkın olanlara bir kuzey ülkesi olarak İsveç'in şöhreti şaşırtıcı gelebilir, ama hafif inişli çıkışlı tepeleri ve açık alanlarıyla ülke aslında golf sahaları oluşturmak için birebir. Kristianstads Golf Kulübü & Tatil Köyü Skåne Eyaletinin Åhus bölgesinde kurulmuş ve büyük beğeniyle karşılaşan yeni saha tasarımıyla adından söz ettiriyor…

Doğayla bütünleşme

Saha Yöneticisi Bevan Tattersall'a göre başarının sırrı, sahanın doğal çevreyle ne ölçüde bütünleştiğinde, göz alıcı manzaranın parçası olup olmamasında saklı. Doğada kusur olmaz; neyse odur. Adeta el değmemiş iki oyun sahası, doğal yeşilliklerin ortasında, böcekler ve vahşi yaşamla iç içe, oyunculara iddialı ve heyecan verici bir spor deneyimi vaat ediyor.

te4x2 nordik nirvana
 • BEVAN TATTERSALL

   

   

   

  Kristianstads Golf Kulübü & Tatil Köyü, Kurs Müdürü

  “İki saha özel ve geri bildirimler harika. Oyun sahaları, başlama noktaları ve çimler güzelce kesilmiş ve bakımlı, ama çevre alan tersine, çiçekleri ve otlarıyla doğal çayır görünümünde.”

  BEVAN TATTERSALL

Bu bir aşk işi

Bevan'ın çevreye verdiği değer Saha Yöneticisi olarak sorumluluklarına da uzanıyor. Klasik İsveç tarzında, yapaylıktan uzak, manzarası güzel bir yerde görev yaptığı için kendini şanslı sayıyor. İnsanın çalıştığı golf sahasını sevmesi gerektiğine inanıyor. Aksi halde işin iyi yapılamayacağını, gereken bakımın asla sağlanamayacağını düşünüyor.

“Burası öyle bir yer ki, aşık olmanız işten değil. Son derece organik ve güzel, eski bir golf sahası, üstelik güzelleştirmesi de kolay.”

 

25 yıl oldu ve daha da sürecek…

Bevan usta oyunculara aradıkları kaliteyi her zaman sürdüren, dünya çapında bir saha sunma konusunda ekibine ve ekipmanlarına güveniyor. Asla bitmeyen öğrenme sürecinde bizler için bir ilham kaynağı o. Deneyim önemlidir. Sadece iyi golf oynamak yönünden değil; sahanın hazırlanması bakımından da önemlidir. Bu açıdan Bevan'ın 1995'ten beri çalıştığı John Deere'a güveni tam. Kısa bir süre önce firmayla beş yıllık bir özel anlaşma da imzaladı.

“John Deere bizim için çalışıyor, bu kadar basit. Dünyadaki en iyi golf sahalarıyla aynı düzeyde olacaksak, en iyi ekipmanı kullanacağız, en iyi servisi ve desteği alacağız. Mantık bunu söylüyor.”

8800a Nordik nirvana
7500a Nordik nirvana

Komple paket

İki sahayı mümkün olan en yüksek standartta işler olarak tutmak ciddi bir filo ve kadro çalışması gerektiriyor. Bevan, ekibinin görevini en yüksek standartta yapabilmesinin, en iyi ekipmanı kullanmaya ve satış sonrası desteği almaya bağlı olduğunu düşünüyor. Makinelerin, ne kadar uzun süre kullanılırlarsa kullanılsınlar, onları yüzüstü bırakmayacağını biliyor.

“Ekibimiz John Deere'ı seviyor. Ekipmanlar, siparişi verildiğinde hemen hizmetimize sunuluyor. Öte yandan bu olay sadece fiyat ve destek meselesi de değil; çalışanlarımız her gün sekiz on saat makinelere oturup çalıştıklarından, kendilerini rahat hissetmeleri ve ekipmanın sağlam ve güvenli olduğunu bilmeleri de önemli.”

En Yakın Bayiyi Bulun

En Yakın Bayiyi Bulun

John Deere Bayinizi Bulun