Doğayla Çalışmak

Portekiz cenneti

Algarve'deki doğal koruma alanında bulunan Quinta do Lago, hem yaban hayat için, hem de kır ortamında, üstelik dünya klasmanında golf keyfi yaşamak isteyenler için adeta kutsal bir mekan.

Eşi benzeri olmayan bir yer

Algarve altın üçgeninin tam kalbinde konumlanan Quinta do Lago kırk küsur yıl önceki kuruluşundan bu yana uluslararası golf dünyası gündeminde hep ön sıralarda yer aldı. Bugün, beş yıldızlı lüks tatil köyündeki üç golf sahası Avrupa'nın en iyileri arasında sayılıyor ve büyük ölçüde yenilenen Güney Saha'yı da içine alıyor. Burası European Tour profesyonellerinin favori sahası ve en az sekiz kere Portekiz Açık Turnuvasına ev sahipliği yaptı.

 • PAUL O’MAHONY

   

   

   

  Quinta do Lago Tatil Köyü Yöneticisi

  “Quinta do Lago'da bulunmanın benzersiz yanlarından biri, bir milli park içinde çalışıyor olmamız.”

  Paul O’Mahony
TX 4X2
TX 4X2

Değerli kaynak

Ria Formosa'nın yakın zamanda Portekiz'in yedi doğal harikasından biri seçilen muhteşem koruma alanında kurulu sahada, her seviyeden golf oyuncuları, böylesine bir kartpostal güzelliği içinde oynamanın tadını çıkarıyorlar. Tatil Köyü Yöneticisi Paul O’Mahony'ye göre arazinin bakımını mükemmel şekilde sürdürebilmek için özenli ve hassas bir su yönetimi gerekiyor, çünkü burası az yağmur alan bir bölge; yılın yaklaşık 300 günü güneşli geçiyor.

“Su kullanımında kesinlikle rasyonel bir yöntemi benimsiyoruz. Normal bir sulama sistemi kurmak yerine, gerçek verilere dayanarak sulama yapıyoruz. Nem yüzdesi düştüğünde sulama yapıyoruz.”

Nuno Fahinha

Sorumlu ve sürdürülebilir

Paul ve çalışma arkadaşları zeminden ne hacimde su çıkaracaklarını daima biliyorlar ve oyun yüzeylerini bu sayede iyi durumda tutuyorlar. Bunun için özel bir yazılım ve yeşil alanların ve golf sahalarının üzerinde toprağın gerçek nemini ölçen bir sonda sistemi kullanıyorlar. Ayrıca sulamayı sadece gerekliği olduğunda yapıyor ve geleceğe yönelik planlama açısından temel bir nokta olarak, tesisin başka yerlerinden gelen suları yeniden kullanıyorlar.

“Uzun dönemli stratejimiz sahaları sulamak için uygun olan suyu çeşitli işlemlerle geri dönüştürerek kullanabileceğimiz, böylece alttan akan akiferlere ihtiyaç duymayacağımız tesisler kurmaktır.”

Doğayla temas halinde

Ria Formosa doğa koruma alanı Algarve'nin rüzgaraltı yönünde 60km boyunca uzanır. Büyük çeşitlilikte bir yaban hayatına ev sahipliği yapan tatlı ve tuzlu su lagünleri, tuzlu bataklıkları, resif ve bariyer adalarıyla benzersiz bir eko sistemdir. Quinta do Lago'nun golf alanı içinde (pek çok doğal su kaynağı da bulunur) milli park yetkilileri ve yerel yaban hayat rehabilitasyon merkezleriyle birlikte çalışmaya özen gösterilir.

“Yaralanan pek çok vahşi hayvan tedavi ediliyor ve Quinta do Lago tarafından korumaya alınarak doğal yöntemlerle oluşturduğumuz golf sahalarına ve habitata yeniden kazandırılıyorlar.”

1200
TX 4X2
2653B

Sürdürülebilir biyoçeşitlilik

Sahaların etrafında özenle konumlandırılmış böcek otelleri ile kuş ve yarasa evleri de var. Ve doğaldır ki, golf sahalarını sulamak için kullanılan göllerin hepsi, balıklar, kurbağalar ve diğer türler için uygun habitatlar. Paul, her saha yöneticisinin biyoçeşitliliği sürdürecek habitatlar oluşturma ve bunları iyileştirme konusunda sorumluluk alması gerektiğini düşünüyor.

“Biz burada Algarve'de, yöreye özgü türlerin çeşitlilik ve popülasyonlarının nasıl arttırılabileceğini yıllar içinde gösterdik.”

TX 4X2

Üzerinde ve ötesinde

En önemli golf tatil beldesinde Paul günlük rutin işlerini 70 kişi gücündeki ekibiyle birlikte kotarıyor. Yine de, saha bakımlarının en yüksek standartlarda olması için güçlü bir bayi ağı desteğinin ne kadar önemli olduğunu gayet iyi biliyor. Bayinin Quinta do Lago'daki sahayı açık tutmak için gereken acil bir ihtiyaca hızla cevap vererek nasıl fark yarattığını belirtiyor bize.”

“Sabah 7'de bölge bayii telefon etti ve ‘Merak etmeyin, size daha fazla traktör temin edeceğim’ dedi. Böyle bir hizmet bayiyle olan ilişkileri sağlamlaştırıyor, bir markanın diğerlerinden farklılaşarak nasıl öne çıktığını gösteriyor.”

En Yakın Bayiyi Bulun

En Yakın Bayiyi Bulun

John Deere Bayinizi Bulun