Farklı Bir Dünya

İlk Görüşte Aşk

Vahşi yaşamla iç içe doğal bir çevre, üstelik Paris'ten arabayla bir saatten az sürüyor. Golf de l'Isle Adam'ın tablo güzelliğindeki sahasının bakımını yapmak Leslie Pillier için rüya gibi bir deneyim.

Paris'i ardında bırakmak

Başkentten 45 dakika uzaklıktaki ağaçlarla kaplı bu pastoral yamaç, l’Isle Adam kulübü golf sahası. Ile de France bölgesindeki en güzel sahalardan biri. Parisliler kentten kaçıp doğayla kucaklaşıyorlar burada. Bunu her gün yapanlardan biri de, Saha Baş Sorumlusu Leslie Pillier. Sahayla olan ilişkisini ‘ilk görüşte aşk’ diye tanımlıyor Pillier.

 • LESLIE PILLIER

   

   

   

  l’Isle Adam, Golf Sahası Baş Sorumlusu

  “Çalışmaya gelmeden önce bu sahaya zaten aşık olmuştum. Bir kez ziyaret etmiş ve çok güzel olduğunu düşünmüştüm. Sonra iş başladı. Bu harika yerdeydim artık! !”

  LESLIE PILLIER
7500a-r2g021063- büyük
3033r-r2g021088- büyük

Panoramik Güzellik

Leslie'nin gönlünü neden l’Isle kulübü Golf sahasına kaptırdığını anlamak zor değil. Ağaçlarla kaplı Oise Valley'in orta yerinde, 200 hektarlık bir arazinin parçası olarak mükemmel konumlanmış ve içinde restore edilmiş bir 18. yüzyıl çiftlik evi de bulunan bu mekan, doğaseverler için bir cennet. Şanslı golfçüler için burada vahşi yaşamla sık sık buluşma ve kırsal ortam sayesinde enerji depolama imkanı var. Ne de olsa 72 sahaya eşdeğer 6.188 m alan onlardan soruluyor.

“Benim için harika olan burada doğayla iç içe olmak. Daha demin üç geyik gördüm. Kaplumbağalar, tavşanlar, balıkçıl kuşları var. Vahşi yaşamla dolu, muhteşem bir yer.

 

Rekabetin Cazibesi

Leslie ve ekibi dünyaca ünlü mimar Ronald Fream'in l'Isle Golf sahasını tasarlarken kılavuz edindiği düşünceyi benimsemeye çalışıyorlar: Saha öyle olmalı ki, her tip oyuncu ulaşabileceği bir hedef belirleyebilmeli; ister acemi olsun ister usta. Doğal dalgalanmaları ve alabildiğine uzanan yeşillikleriyle sahaların oyuncuları mücadele ve ödül yönünden eşit ölçüde cezbetmesini sağlamak için Leslie, en iyi çözümün John Deere olacağına inandı. Bu yeni çalışma yöntemi artık onun için vazgeçilmez.

“Daha önce hiç filo olarak John Deere satın almamıştım. Bu ilk deneyimim ve kesinlikle pişman değilim. Şimdiye kadar aldığım en iyi kararlardan biri.”

3033r-r2g021267-hero

Güvenilir dost

Saha büyük bir ün kazandı, çünkü oyuncular büyük bir manzara çeşitliliğiyle karşılaşıyorlar. Ayrıca ormanla düzlük arasına serpiştirilmiş deliklerin tasarımı da çok cezbedici – İngiliz ve Amerikan trendlerinin mükemmel bir sentezi. Bunu başarmak öncelikle adanma, sonra da ustalık ve yüzde yüz güvenebileceğiniz bir filo ister.

“İşlerimizi John Deere makineleriyle yapıyoruz. Bunlar güvenilir araçlar ve kesim kaliteleri çok iyi. Şu anda burada elimizde çok iyi birkaç makine var.”

260sl-r2g021160-büyük

Destek yapısı

John Deere makinelerinin boyut olarak Golf de l’Isle sahasına uyup uymadığını görmek için yaptığı deneme Leslie’yi tatmin etti. Sahip olma deneyimi çok büyük ölçüde pozitif; yerel uzmanlardan satış[1]sonrası servis aldığında bile öyle. Bu ortaklık onu rahatlatıyor ve beklenen yüksek standartları korumasını, ekibine güvenmesini sağlıyor, üstelik makineler konusunda da kafası rahat; ‘makine duruş süresi’ denen şey artık geçmişte kaldı.

“John Deere bayisiyle ilişkilerimiz çok iyi. Gereken parçayı ısmarlıyoruz ve normal koşullar altında 24 saat içinde elimizde oluyor, makine tekrar çalışmaya hazır hale geliyor. Sorunumuz yok.”

En Yakın Bayiyi Bulun

En Yakın Bayiyi Bulun

John Deere Bayinizi Bulun