Çalışmak, Dinlenmek ve Oynamak için Ayrıcalıklı Bir Yer

Yer değişikliği

Pietro Binaghi şehri terk edip İtalya'nın en ünlü şarap bölgelerinde birine yerleşmekten mutlu. Burada, kırlara olan sevgisini ve golf tutkusunu yaşayabileceği rüya gibi bir iş bulmuş.

Toskana şaheseri

Pietro Binaghi böyle güzel, doğal, keyif veren bir ortamda çalıştığı ve golf tutkusunu yaşayabildiği için kendini şanslı sayıyor. UNESCO Dünya Mirası Sit Alanları dahilinde çok fazla golf tesisi kurulamıyor. Toskana'da, Castiglion del Bosco'nun delikli çim sahalarında gezinebilecek kadar şanslı olanlar içinse bu özel alan, çok az kişinin sahip olabileceği bir ayrıcalık.

 • PIETRO BINAGHI

   

   

   

  Castiglion del Bosco, Golf Sahası Baş Sorumlusu

  “Burası sadece turistler için değil, golf tutkunları için de mükemmel bir yer.”

  Pietro Binaghi
Castiglion del bosco

Avrupa'nın en seçkin şarap ve golf deneyimi

Brunello şarap üretim bölgesinde Siena'nın yaklaşık 70 kilometre güneyinde bulunan Castiglion del Bosco, şato kalıntıları, bir ortaçağ kilisesi ve Avrupa'nın en zevkli özel golf sahalarından birini barındıran, 800 yaşında harika bir alan. İnişli çıkışlı tepelerle üzüm bağları arasında yer alan ve İngiltere Açık Turnuvasının efsanevi şampiyonu Tom Weiskopf tarafından tasarlanan bu prestijli saha, olağanüstü bir doğallık ve güzellik içinde benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor.

“Böyle bir ortamda çalışmaktan gurur duyuyorum. Arazinin doğal iniş çıkışlarına saygı gösteren, toprağın özelliklerini bozmayan harika bir saha burası.”

Pietro Binaghi

Tertemiz bir hava

Saha Baş Sorumlusu Pietro Binaghi için böylesine sakin bir ortamda çalışmak, özellikle de 26 yıllık şehir hayatından sonra, yabana atılacak bir duygu değil. Eğitimini ziraat alanında yapmış, ve günün birinde Toskana'nın bu tablo gibi tepeleri onu tertemiz bir hava solumaya davet etmiş. Bir golf meraklısı olarak Castiglion del Bosco'da çalışma fırsatını nasıl tepebilirdi?

“Mesleğim hayatımdaki iki tutkuyu bir araya getiriyor: Ziraat eğitimi aldım, ve golfü seviyorum. Aynı anda her ikisini de yapmış oluyorum.”

En yüksek standartlar

Her gün farklı işler getiriyor ve Pietro ile ekibini başarı için kamçılıyor. Ama bir şey var ki hiç değişmiyor: ellerinin altındaki kaliteli ekipman saha yönetimini en yüksek standartlarda tutabilmelerini sağlıyor. Makinelerin ne kadar güvenilir olduğu bilinen bir şey. Her model, gelişim ve yenilenme süreçleriyle ekibe ihtiyaç duyduğu hassasiyeti veriyor, gündelik işlerin güvenle sürdürübilmesine imkan tanıyor. Pietro'nun prensibi basit: her gün daha iyisini yapmak.

“Makinelerin güvenilirliği ve performansı üzerine düşünmem bile. İşi en iyi şekilde yapıyorlar. Çok memnunum.”

 

Futboldan golfe

Üç çocuk babası Pietro ailesini Toskana semaları altında yaşattığı için çok mutlu. Kendisi küçükken futbola meraklıydı ama burada çocuklarının da bir gün golf tutkunu olacaklarını umuyor. Bu oyuna olan sevgisi sahaya geldikten sonra, muhteşem manzaralarda yaptığı yürüyüşler ve doğaya duyduğu hayranlıkla ortaya çıkmış.

“Ben kesinlikle ailenin ‘kara koyunu’ydum, çünkü futbol seviyordum. Şimdiyse tek başıma, ailemin bir arada geçirdiğinden daha fazla zaman geçiriyorum golf sahasında!”

7500A
Pietro Binaghi
İşle zevki birleştirmek

İşle zevki birleştirmek

Yılların deneyimi Pietro'ya mesleki tatmin ve genel mutluluk için önemli olanın, insanın yaptığı işten gurur duyması ve çevresinde iyi arkadaşlar bulunması olduğunu öğretmiş. Golf sahasında olsun dışında olsun, insanlarla arkadaşlık etmekten keyif alıyor; özellikle de işine tutkuyla bağlı olan, kaliteye önem veren ve iş ile zevki birleştirmeyi becerebilen insanlarla.

“John Deere'da beni etkileyen şey oyun hakkında ciddi fikir sahibi olmaları ve sahaları iyi durumda tutmak için neyin gerekli olduğunu bilmeleri.Onlarla çalışmak kendime de güven duymamı sağlıyor.

Pişmanlık yok

Aslında böyle şahane bir sahanın bakımını yapmak, iş yapmanın çok ötesinde bir şey Pietro için. Bir sanat icra etmek ve bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi demek. Kendisini Castiglion del Bosco'nun Toskana büyüsüne bıraktığından beri, kentte yaşadığı eski hayatına dönüp bakmamış bile. Böyle yaptı diye kim suçlayabilir ki onu? Tutkusunun peşinden gitmiş ve mükemmel bir çalışma hayatına ulaşmış.

El çim
En Yakın Bayiyi Bulun

En Yakın Bayiyi Bulun

John Deere Bayinizi Bulun