Final Tier 4 motor piston kesiti

Off-Road Stage V / Tier 4 Final Motorlar

Güvenle çalıştırın

John Deere PowerTech™ endüstriyel motorları günün ilk ışıklarıyla çalışmaya başlayabilir ve bu performansıyla gün içerisinde ve uzun yıllar boyunca çalışacağından emin olabilirsiniz. Ancak John Deere ile çalışmanın en güçlü yanı sadece ürün performansı değildir.  John Deere servis ve destek ağının her adımda yanınızda olacağını bilmeniz sizi işinize daha sıkı sıkıya bağlar.

çalışan motorlar

Arazi deneyimi:

John Deere, zorlu arazi uygulamaları konusunda uzmanlaşmıştır. Bu nedenle motorlarımız, güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmak için; ağır hizmet bileşenleri, üst gömlek soğutması, çelik pistonlar ve uzun süren dayanıklılık için ıslak tip silindir gömlekleri ile donatılmıştır.

Tercih Avantajı:

John Deere size uygulamanıza en uygun motoru belirleyebilmeniz için çok çeşitli konfigürasyonlar ve aksesuarlar sunar. Önceden yapılandırılmış seçeneklerimiz, saatlerce süren mühendislik süresinden tasarruf etmenize ve makineleri daha hızlı müşterilerinizle buluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Entegrasyon yardımı:

John Deere mühendisleri ve distribütörleri tarafından sağlanan uzman entegrasyon yardımı, uygulama mühendisliği deneyimimiz ve teknik bilgimiz sayesinde OEM'ler olarak, ürün geliştirme süresinden ve maliyetlerden tasarruf edersiniz. 

Müşteri desteği:

Dünya çapında 4.000'den fazla John Deere servis noktasıyla, uzman yardımı ve tavsiyesi bulmak için asla çok uzağa gitmenize gerek kalmaz.

Hızlı parça teslimatı:

Distribütörlerimiz ve bayilerimiz, servis ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılamak için bakım parçalarını ve diğer birçok yaygın yedek parçayı stoklarında bulundururlar. Dünya çapındaki parça dağıtım sistemimizin çoğu bölgede gece teslimatına da imkan tanır. 


Stage V Motor Teknolojisi

PowerTech EWX :

EWX motorlarının kompakt, güçlü, uygun maliyetli yapısı ve soğutmalı EGR veya SCR gerektirmeden kolay kurulumlarına imkan tanımaları gibi avantajları mevcuttur. PowerTech EWX 2.9L ve 4.5L motorlarımızda 2 valfli silindir kapakları, yüksek basınçlı common-rail yakıt sistemleri ve tam yetkili elektronik kontroller bulunur. Tüm çalışma koşullarında anlık tepkiyi ve en yüksek torku korumak için basit wastegate turboşarj ünitelerini kullanırlar.

PowerTech PWS :

PWS 4.5L ve 13.6L motorları, gelişmiş yanma teknolojilerini, gelişmiş motor kalibrasyonunu basit bir wastegate turboşarjı ile birleştirir. PWS motorları, performansı en üst düzeye çıkarırken emisyonları azaltan bir DOC/DPF ve bir SCR sistemine sahip olup, PowerTech Plus teknolojimizi kullanırlar.

PowerTech PVS :

PVS 6.8L motorlar daha fazla güç, tork ve yakıt ekonomisi sağlarlar. Yanma verimliliğini artırmak, emisyonları azaltmak, performansı artırmak ve yakıt ekonomisini iyileştirmek için değişken geometrili turboşarj, bir DOC/DPF ve SCR sistemlerine sahip, kanıtlanmış PowerTech Plus teknolojimizi kullanırlar.

PowerTech PSS :

PSS motorları, güç yoğunluğu, performans ve sıvı verimliliğinin güçlü bir kombinasyonunu sağlar. Arazi uygulamalarında üstün performans için PowerTech PSS 4.5L, 6.8L, 9.0L, 13.5L ve 13.6L motorlar  her işin üstesinden gelebilir. Tüm hacimlerde, mükemmel performans ve tepki süresi sağlamak için seri turboşarj üniteleri ile donatılmışlardır. PSS motorları, özellikle arazi uygulamaları için tasarlanmış bir DOC/DPF ve bir SCR sistemi içeren kendisini kanıtlamış PowerTech Plus teknolojimizi kullanırlar.


Endüstriyel motor güç değerleri tablosu

Kanıtlanmış performans

 

Tümünü GenişletTümünü Daralt

Kanıtlanmış performans

Off road uygulamalarında deneyim:

John Deere, off-road  motor teknolojileri konusunda milyarlarca saatlik saha deneyimine sahiptir.

Makine performansını olumsuz  etkilemeden ve operatöre engel olmayacak şekilde tasarlanmış bir egzoz emisyon sistemlerini kullanıyoruz. Kanıtlanmış egzoz emisyonu çözümümüz, yüzlerce OEM uygulamasında 1 milyar saatten fazla çalışma saati ile kendisini kanıtlamıştır. 

 

Turbo Yüklemeli Güç:

John Deere motorları, özelleştirilmiş turboşarj teknolojileri sayesinde hızlı anlık tepki ve yüksek tork sunma kabiliyetine sahiptir. Uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak için  Wastegate ve değişken geometrilerde  turboşarj seri kombinasyonlarını kullanıyoruz.

Sert koşullar

Günden güne güvenilirlik

John Deere motorları, güvenilir işletim için üst gömlek soğutmaya, verimli yağlamaya ve sağlam soğutma sistemlerine sahiptri.

Uzun mesafe dayanıklılık:

Ağır hizmet tipi büyük boyutlu ekipmanlar ve sulu tip silindir gömlekler, motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlar. John Deere motorları zorlu uygulamalar için tasarlanmıştır.

Sert koşullar:

John Deere motorları, yüksek irtifaların yanı sıra sıcak ve kuru, havanın sıfır derecenin altında olduğu zorlu koşullar ve nemli iklimlerde çalışacak şekilde üretilmiştir. Motor kontrol ünitesi (ECU), bu zorlu koşullarda motor bileşenlerini izler ve korur.

Yakıt kalitesinin değişebileceği bölgelerde, John Deere motoru iki aşamalı yakıt filtreleme ve su algılama sistemi ile motorunuzun en temiz yakıtı kullanmasını sağlayarak motorunuzu korur.

Verimli Operasyon

Yakıt verimliliği:

Geniş segmanlı pistonlara sahip John Deere motorları, yanma odasının verimli tasarımı ile yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur.

Daha az DEF:

Soğutulmuş EGR kullanımı, yanma sonucu ortaya çıkan nitrojen oksit miktarını (NOx) azaltır. Bu, daha küçük bir seçici katalitik konverter (SCR) sisteminin kullanılmasını ve daha düşük dizel emisyon sıvısı (DEF) tüketimini sağlar. EGR'li John Deere motorları, EGR olmayan motorlara kıyasla yüzde 1 ila 3 daha az miktarda DEF kullanılır.

Çalışma Ömrü maliyetleri:

John Deere motorları ,güvenilirliği, düşük bakım maliyeti, uzun motor ömrü ve akışkan ekonomikliğiyle düşük  işletme maliyeti sunar. 

Uzun servis aralıkları:

Yağ ve yakıt filtreleri için 500 saat, OCV için 1.500 saat, DEF besleme modülü filtresi için 4.500 saat, soğutma sıvısı için 6.000 saat ve DPF için 15.000 saate kadar. DEF başlık filtresinde servis ihtiacı bulunmamaktadır.

Kolay entegrasyon

Stage V hazır çözümler:

Power pack olarak üretilen bu motorlar sıfırdan bir mühendislik çalışmasına ihtiyaç duymaz ve donanım değişikliği yapmanıza gerek kalmaz.

John Deere Stage V motorları, John Deere Tier IV F motorlarıyla aynı motor boyutuna sahiptir ve aynı montaj bağlantılarını kullanır. Makinelerimiz EPA ve AB Egzoz Emisyon sertifikalarına sahiptir.

Entegrasyon esnekliği:

OEM'lerin birden fazla konfigürasyon ihtiyaçları basit değişiklikler ile John Deere motarlarına kolayca entegre olabilir. Kolay yapılandırılabilirlik, ürün geliştirme maliyetlerinden tasarruf sağlar ve teslimat sürelerini kısaltır.

Motorların tek taraflı servise imkan veren yapısı, kurulum ve bakım işlemlerinde kolaylık sağlar.