Koruma ve Besleme

Analiz Etme ve Hazırlama

John Deere Operations Center™'den gelen verim haritalama verileri ve diğer veriler (toprak besin numuneleri, uydu biyokütleleri vb.) sayesinde değişken oranlı haritalar oluşturmak çok kolay. HarvestLab ile donatılmış olduğu sürece bunları ilaçlama makinenizde, mineral gübre yayıcınızda veya sulu gübre tankerinizde kullanabilirsiniz. Bunu kendiniz veya yerel bayinizde bulunan tarım uzmanınız veya Hassas Tarım Uzmanı ile birlikte yapabilirsiniz. Ekim sıralarında uygulanan mekanik yabani ot temizleme uygulamalarında uygulamanız için doğru kılavuz çizgilere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bu en iyi şekilde AutoPath™ kullanılarak gerçekleştirilir. Bu, ekim sırasında ekim hatlarının tam konumu hakkında doğru veriler sağlayarak ortaya çıkabilecek olası hasarları önler.


john-deere-sprayer-specialist-with-customer

Arazide Uygulama

Eksiksiz değişken oranlı haritalar sayesinde ilaçlama makineniz, yayıcınız veya HarvestLab donanımlı gübre tankeriniz için kılavuz çizgileri olan bireysel alanlar için bir çalışma planı oluşturabilirsiniz. İş detayları doğrudan ilaçlama makinesine veya tankere gönderilebilir. Römorklu bir ilaçlama makinesi veya yayıcı kullanırsanız, bunlar traktöre gönderilir. ISOBUS uyumluluğu sayesinde traktöre takılır takılmaz römorklu ilaçlama makinesinin veya yayıcının ayarları ekranda belirir. Traktör araziye girdiğinde, iş otomatik olarak ekranda belirir. Sürücünün yapması gereken tek şey, hemen başlayabilmeleri için işi onaylamaktır.

Mekanik ot ayıklama için bu en iyi şekilde otomatik ekipman kılavuzuyla donatılmış bir ekipmanla sağlanır. Bu, mibzer tarafından kaydedilen ekim sıralarının tam olarak takip edilmesine yardımcı olur.

Teknoloji püskürtme etkisini azaltmada bana yardımcı oluyor.

danish-farm-manager
Mathias Truel
Mørup Agro, Business Manager


Akıllı Tarım Çözümleri

Farklı çözümler arasında gezinin ve size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz teknolojiye tıklayın.

Müşteri Hikayeleri

Hassas Yabani Ot Temizleme Kontrolü

Hassas Yabani Ot Temizleme Kontrolü

Güney Batı Fransa'daki Daniel Sous, John Deere Operations Center™'ı ve tesise özel uyarlanmış yabani ot kontrolü için 200'den fazla üçüncü taraf yazılım ürünüyle ara bağlantı kullanıyor.

Hedeflenen Gübre Uygulaması Buğdayı Daha Verimli Hale Getiriyor

Hedeflenen Gübre Uygulaması Buğdayı Daha Verimli Hale Getiriyor

Yakın kızılötesi (NIRS) teknolojisi kullanılarak buğdayda hedeflenen azotlu gübre uygulaması, verimi %5 oranına kadar artırabilir. Holger Huffelmann, NIRS teknolojisinin nasıl kurulduğunu ve sunduğu olanakları açıklıyor.