Dizel Motorlar

Giriş

Nothing runs like a Deere™

John Deere PowerTech™ motorları, karada olduğu kadar denizde de güçlü ve güvenilirdir. Deniz motorları, jeneratör ve yardımcı motorlarımız, tarımsal ve endüstriyel muadilleri gibi performans ve güvenilirlik açısından üst seviyededir. Uzun ömür, güvenilir performans, yakıt verimliliği, sessiz çalışma, yedek parça erişim kolaylığı ve basitleştirilmiş entegrasyon amacıyla üretilen motorlarımız hakkında pek çok olumlu özellik sıralanabilir. Ama siz sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Gelin, John Deere motorlarının neden güçlü ve güvenilir bir ürün olduğunu yakından tanıyarak öğrenin.

Dünya çapındaki emisyon seviyelerine uyumlu:

John Deere deniz motorları uluslararası, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri emisyon standartlarına uyumludur. John Deere, yeni inşa edilecek ve motor değişimi yapılacak tekneler için eksiksiz PowerTech motor serisiyle ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) Marine Tier 3 emisyon gereksinimlerini karşılar.

  • Amerika Birleşik Devletleri bayraklı gemiler için EPA Tier 3 gereksinimleri,
  • Avrupa Birliği Nonroad Mobil Makine (NRMM – 97/68/EC değiştirildiği şekliyle), standartları ve CCNR tarafından uygulanan Ren Nehri'nde seyir için egzoz emisyon gereksinimleri.
  • Avrupa Birliği Gezi Teknesi Direktifi II (RCD II)
  • Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Tier II
  • EPA veya American Bureau of Shipping (ABS) tarafından verilen Engine International Air Pollution Prevention (EIAPP) sertifikaları, John Deere marine motor modelleri için mevcuttur.

Emisyon Düzenlemesine tabi olmayan bölgeler için motorlar:

John Deere, bahsedilen çeşitli emisyon düzenlemelerine yönelik motorlara ek olarak, dünya genelinde düzenlemeye tabi olmayan bölgeler için motorlar sunmaktadır.

Marine Klas Kuruluşları:

John Deere, çeşitli klas kuruluşlarının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış deniz motorları Ürün gamına sahiptir.

Deniz motorları Rating (M) sınıfları:

Sınıflandırmalar, ISO 8665/SAE J1225 standart güç derecesine ve ISO 3046/SAE J1995 krank milinden elde edilen gücüne göre hesaplanmaktadır. M derecesi, uygulama gereksinimlerine en uygun motorun seçilmesine yardımcı olmak için geliştirilen bir kılavuzdur. Belirli bir uygulama için en uygun sınıflandırmayı doğrulamak üzere bir John Deere güç sitemleri bayisine veya distribütörüne danışmanızı öneririz.

 

Tümünü GenişletTümünü Daralt

Motor Modeli

M1

M1 rating, kesintisiz tam güçte günde 24 saate kadar çalışabilen ve yüzde 65'in üzerinde yük faktörüne* sahip olan deniz tahrik  uygulamaları içindir 

Örnek uygulamalar: 

Römorkörler, balıkçı veya deplasmanlı ağır hizmet tekneleri.

M2

M2 rating, genel olarak yılda 3.000–5.000 saat arasında çalışan ve yüzde 65'e varan yük faktörlerine* sahip olan ana tahrik uygulamaları içindir. Bu derecelendirme, sürekli kullanımda olan ve her 24 saatlik çalışmanın 16 saatinden fazla olmamak üzere tam güç kullanan uygulamalar içindir. Kalan çalışma süresi, seyir hızında† veya altındadır.

Örnek uygulamalar : 

Kısa menzilli römorkörler ve büyük yolcu gemilerinde,uzun menzilli feribotlarda,offshore deplasmanlı balıkçı tekneleri.

M3

M3 rating, genel olarak yılda 2.000-4.000 saat arasında çalışan ve yüzde 50'ye varan yük faktörüne* sahip olan ana tahrik uygulamaları içindir. Bu derecelendirme, her 12 saatlik çalışmanın en fazla dört saati boyunca tam güç kullanan uygulamalar içindir. Kalan çalışma süresi, seyir hızında† veya altındadır.

Örnek uygulamalar : 

Kıyı balıkçı tekneleri,araştırma gemileri, off shore personel taşıyıcılar, kısa mesafeli yolcu gemileri,dinner cruise gemileri.

M4

M4 rating , genel olarak yılda 1.000–3.000 saat arasında çalışan ve yük faktörü* yüzde 40'ın altında olan ana tahrik uygulamaları içindir. Bu derecelendirme, her 12 saatlik çalışmanın bir saatinden fazla olmayan tam güç kullanan uygulamalar içindir. Kalan çalışma süresi seyir hızında † veya altındadır.

Örnek uygulamalar : 

Kıyı mürettebat tekneleri,charter tipi balıkçı tekneleri,dalış tekneleri,kılavuz tekneleri,planning formlu ticari balıkçı tekneleri

M5

M5 rating, deniz eğlence amaçlı tahrik ve tipik olarak yılda 1.000 saate kadar çalışan ve yüzde 35'in altında yük faktörü* olan hafif ticari Tier 3 uygulamaları için geçerlidir. Bu derecelendirme, her sekiz saatte bir 30 dakikadan fazla olmamak üzere tam güç kullanan uygulamalar içindir. Kalan çalışma süresi seyir hızında† veya altındadır.

Örnek uygulamalar: 

Eğlence tekneleri, askeri gemiler ve kurtarma botları

1 Yük faktörü, belirli bir süre boyunca yakılan gerçek yakıtın, aynı süre için tam güç yakıt tüketimine bölünmesyle elde edilir. Örnek olarak, bir motor sekiz saatlik bir çalışma sırasında 160 litre yakıt yakarsa ve tam güç yakıt tüketimi saatte 60 litre ise, yük faktörü 160 litre / (saatte 60 litre x 8 saat) = yüzde 33,3'tür.

† Seyir hızı, 200 rpm’den fazla, motor devrinin ulaşılabilir maksimum motor devrinden daha az olduğu herhangi bir sürattir.

 

Sevk performansı:

John Deere motorları size saf güç ile dayanıklılığın etkili bir karışımını sunar. 60 ila 559 kW (80 ila 750 hp) arasında, eksiksiz, yüksek beygir gücüne sahip ürün gamımız, ihtiyaçlarınız için her biri farklı hızlarda ve özellikle düşük güçlerde yüksek tork ile doğru motor seçeneklerini hizmetinize sunar. Sonuç mu? John Deere motorları, daha düşük devirde daha yüksek hızlarda seyir için daha fazla güç üretir. İhtiyacınız olduğu anda güvenilir güçle teknenizin rüzgarda, dalgalarda, gelgitlerde veya akıntılarda performansını artırabilmeniz için hizmetinizdeyiz.

 

2 EX = MARPOL Ek VI muafiyeti. Tüm ülkelerde mevcut değildir.

Giriş

Sizi asla yarı yolda bırakmaz:

John Deere, dünya çapında güvenilir bir jeneratör motoru tedarikçisidir. 40 ila 416 kW (54 ila 558 hp) arasında güvenilir güç için John Deere jeneratör ve sabit hızlı yardımcı ekipman motorları, sessiz çalışma ve düşük titreşim sağlar. Su soğutmalı egzoz manifoldları sessiz performanslarını tüm 4 silindirli modellerde kullanılan titreşimi azaltıcı dahili denge millerine borçludur.

Marin Jeneratör Motor Ratingleri:

Marin jeneratör motor ratingleri, sınırsız sayıda değişken elektrik yük faktörleri* altında sınırsız sayıda değişen ticari uygulamalar için hesaplanmış güçlerdir. Bu derecelendirme yüzde 10 aşırı yük kapasitesi içerir ve ISO 8528 prime güç standartlarına uygundur. 24 saatlik bir süre boyunca ortalama yük, prime gücün yüzde 67'sini ve iki saatten fazla %100'ü-%110 yükü aşamaz.

Bu derecelendirme, yardımcı uygulamalarda sabit hız gerektiren uygulamalar için kullanılır.

Yük faktörü, belirli bir süre boyunca yakılan gerçek yakıtın, aynı süre için tam güç yakıt tüketimine bölümüdür. Örneğin, bir motor sekiz saatlik bir çalışma sırasında 160 litre yakıt yakarsa ve tam güç yakıt tüketimi saatte 60 litre ise, yük faktörü 160 litre / (saatte 60 litre x 8 saat) = yüzde 33,3'tür.

 

3 Yük faktörü, belirli bir süre boyunca yakılan gerçek yakıt bölü aynı süredeki tam güçlü yakıt tüketimidir. Örneğin, bir motor, sekiz saatlik çalışmada 160 litre yakıt harcarsa ve tam güçlü yakıt tüketimi saatte 60 litre ise, yük faktörü 160 litre / (saatte 60 litre x 8 saat) = %33,3'tür.

4 EX = MARPOL Ek VI muafiyeti. Ayrıca, AB Faz III A emisyon düzenlemelerine de uygundur. Teknik özellikler değiştirilebilir.

Sizi koruma altına aldık:

John Deere, ABD Çevre Koruma Ajansı Denizcilik Tier 3 emisyon düzenlemelerini* ve denizcilik sınıflandırma kuruluş gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olmak için eksiksiz, güvenilir ve yakıt verimi yüksek değişken hızlı yardımcı motorlar üretir. Tüm teknik özellikler için John Deere Power Systems bayinizle veya motor distribütörünüzle iletişime geçin. Size en yakın servis bayisini bulmak için JohnDeere.com/Dealer'da oturum açın.

Kuru egzoz veya sulu egzoz manifoldları:

John Deere PowerTech radyatör soğutmalı, kuru egzoz manifoldlu motorlar (TF ve HF modelleri), pompalar, vinçler, güverte vinçleri ve hidrolikler gibi gemi yardımcılarını güç sağlamak üzere tasarlanmıştır. 4,5 ila 13,5 litre arasında değişen hacimdeki ve 74 ila 448 kW (99 ila 600 hp) arasındaki farklı güç değerleri ile EPA Marine Tier 3 gereksinimlerini karşılamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

John Deere PowerTech radyatör soğutmalı, sulu egzoz manifoldlu deniz motorları (HFM modelleri), açık deniz gemileri ve denizcilik klas kuruluşları için tip onayı gerektiren diğer uygulamalar için güvenilir yardımcı güç sağlayacak şekilde sınıflandırılmıştır. 242 ila 373 kW (325 ila 500 hp) güç değerleriyle motorlarımız istediğiniz uygulamalar için güç sağlamaya hazırdır. 

 

5 Tüm ülkelerde mevcut değildir.Özellikler değişebilir.

6 EX = MARPOL Ek VI muafiyeti Teknik özellikler değiştirilebilir. Deniz AB Faz V'e uygundur. †Çin Faz I'e uygundur.