Geçmiş Yöneticiler

William Butterworth'un portresi

William Butterworth

Başkan

1907-1928

Genel Başkan

1928-1936

Charles Deere'ın damadı William Butterworth, Deere'ın kızı Katherine ile 1892'de evlendi ve aynı yıl, Deere & Company'ye yardımcı satın alma uzmanı olarak katıldı. Ohio doğumlu Butterworth, Lehigh Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Washington Devlet Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesinden aldığı hukuk diplomasıyla, akıllı ve iyi eğitimli biriydi.

1897'de Butterworth, Deere & Company'nin mali işler müdürü seçildi. On yıl sonra, Charles Deere'ın vefatıyla, başkanlık görevine getirildi. Bu, Butterworth'un gayri resmi şekilde Deere'ın ikinci sorumlusu olarak görüldüğü düşünülürse, şaşırtıcı değildi. 21 yıl şirketin başkanı olarak kalacaktı.

Görev süresi boyunca Butterworth şirketi birçok değişime yönlendirdi. 1910'da Deere yönetim kurulu, Birleşik Devletler ve Kanada genelindeki 11 fabrika ve 25 satış şubesini tek bir kurumda birleştirerek, geniş çaplı bir yeniden örgütlenme başlattı. 1912'den itibaren, modern Deere & Company ortaya çıktı.

Şirketin ürün grubu, Butterworth'un yönetiminde büyümeye devam etti. 1912'de Deere hasat biçerdöveri pazarına girdi ve 1918'de Waterloo Benzinli Motor Şirketi'ni satın aldı. Son alımla birlikte Deere, şirketin traktör piyasasındaki ilk ürünü olan, popüler iki silindirli Waterloo Boy traktörünü üretme ve satma hakkını kazandı.

Butterworth'un şirket yönetiminden çalışanlar da faydalandı. Charles Deere'ın vefatından kısa bir süre sonra 1907'de, 20 yıl ya da daha fazla hizmet vererek emekli olmuş çalışanlar için yeni bir katkısız emeklilik maaşı sistemi yaratıldı. Bu emeklilik sistemi ve ek bir hastalık yardımıyla maluliyet programı, Amerika'da ilk olmasa da, kesinlikle Deere'ın öncülük ettiği çabalardır.

1928'de emekli olduğunda, Butterworth Deere'ın birinci yönetim kurulu başkanı oldu. 1927'de Birleşik Devletler Ticaret Odası'nın başkanı olarak seçilmişti. 1936'daki vefatından önce, bu pozisyona üç kez daha seçildi.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.