Geçmiş Yöneticiler

Robert Hanson'ın portresi

Robert Hanson

Genel Başkan ve CEO

1982-1990

Robert Hanson'ın seçkin Deere & Company kariyeri, kırk yılın üstündedir. Doğu Moline, Illinois doğumlu ve Rock Island, Illinois yakınlarındaki Augustana College mezunu olan Hanson, John Deere geleneği zengin bir toplumda yetişti.

Hanson John Deere'daki kariyerine 1950'de John Deere Intercontinental, Ltd'de başladı. 1973'de Deere'in Denizaşırı Bölümüne kıdemli başkan yardımcısı seçildi. İki yıl sonra William Hewitt, Hanson'ı muhtemel varisi haline getirerek, idari başkan vekili olarak atadı.

1978'de Hanson, Deere & Company başkanlığına getirildi ve John Deere'la akraba olmayan ilk başkan oldu. Ertesi yıl, başkan ve CEO olarak görevlendirildi ve William Hewitt'in 1982'deki emekliliğinden sonra, kurul başkanı ve CEO olarak seçildi.

Hanson, kurul başkanı olarak görev süresine, tarım makineleri döngüsünde düşük bir noktadan başladı. 1980'lerin başındaki şiddetli durgunluk, 1970'lerin sonundaki yüksek enflasyon dönemini takip etti ve tarım ve inşaat ekipmanlarının satışını azalttı.

Şirket, Hanson'ın kılavuzluğunda, maliyetleri düşürmek için kendi içine yöneldi. 1988'den itibaren, şirket son altı yılın ekonomik sorunlarını hafifletti ve satışlar arttı. Bu yılın kârı 315 milyon Doları aştı.

Ekonomik kriz sırasında bile Deere & Company genişlemeye ve çeşitlenmeye devam etti. Şirket, 1985'te John Deere Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin kuruluşuyla, sağlık sektörüne girdi. Üç yıl sonra John Deere, ekskavatörlerin Birleşik Devletler'deki montajı için bir ortaklık kurdu ve 1989'da, güç aktarma bileşenleri üreten Funk Üretim'i satın aldı.

Robert Hanson, şirketi en zor dönemlerinden birinde başarılı bir şekilde yönettikten sonra, 1990'da emekli oldu. 2016'da, 91 yaşında öldü.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla – ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.