Geçmiş Yöneticiler

Hans Becherer'in portresi

Hans Becherer

Genel Başkan ve CEO

1990-2000

Hartford, Connecticut'taki Trinity College'dan 1957'de mezun olan Hans Becherer, 1962 yılının başında Harvard Üniversite'sinden bir MBA derecesi aldıktan sonra, aynı yıl Deere & Company'e katıldı.

1980'lerin başına kadar Becherer, Avrupa'da birçok pazarlama ve yönetim pozisyonunda görev aldı ve 1983'te Deere'ın Denizaşırı Ülkeler Çiftlik ve Tüketim Ürünleri Bölümü'nün kıdemli başkan vekili olarak seçildi. 1986'da, Dünya Genelinde Çiftlik Ekipmanı ve Tüketim Ürünleri'ne başkan vekili olarak atandı. Ardından,1987'de başkan ve şef işletme müdürü olarak seçildi ve Eylül 1989'dan itibaren de başkan ve CEO olarak görev yaptı.

Mayıs 1990'da Becherer, Robert Hanson'ın emekliliği üzerine, Deere & Company kurul başkanı olarak seçildi. Becherer, sürekli gelişme ve küresel büyüme stratejilerine dayanarak, "gerçek değer" üzerine yoğunlaştı.

Görev süresi sırasında, Deere'ın çiftlik ekipmanları işletmesinin bir parçası olan çim ve toprak bakım ekipmanları, ayrı bir işletme bölümü haline geldi. 1991'de şirket, Avrupalı bir çim biçme makinesi üreticisi olan SABO'yu satın aldı. İki yıl sonra çim biçme ve bahçe ekipmanı satışları, ilk defa $1 milyarın üstüne çıktı.

Şirket, varlığını dünya geneline yaymaya devam etti ve Çin, Hindistan, Güney Amerika ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde yeni pazarlara girdi. 1990'larda, teknoloji yerini sağlamlaştırdı ve John Deere, hassas çiftlik uygulamaları ve bilgisayar kullanımındaki yenilikleriyle endüstriye liderlik etmeye devam etti.

1997'de Deere & Company, yıllık John Deere Classic için turnuva sponsorluğu sağlayarak, Profesyonel Golfçüler Derneği (PGA) ile uzun süreli bir ilişkiye başladı. Ayrıca, Turnuva Oyuncuları Kulübü sahaları için ekipman sağlayarak, PGA turnesinin resmi golf sahası ekipmanı tedarikçisi haline geldi.

1997'de Moline'deki John Deere Fuarı'nın açılışıyla, John Deere turizm endüstrisinde önemli bir oyuncu haline geldi. Ekipman sergilerinin ve interaktif gösterimlerin yapıldığı Fuar, ülkede en çok turist ziyaretinin yapıldığı yerlerden biridir.

1999'da Deere & Company, dünya genelinde $11.7 milyar net satış ve gelir ve $239 milyon net gelir elde etti. Becherer Mayıs 2000'de emekli oldu.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla – ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.