Geçmiş Yöneticiler

Charles Deere Wiman'ın portresi

Charles Deere Wiman

Başkan

1928-1955

Charles Deere Wiman, William ve Anna Deere Wiman'ın oğlu, John Deere'ın büyük torunu ve selefi William Butterworth'un yeğeniydi.

Wiman, John Deere'daki kariyerine 1915'te saat başına on beş sent ücret alan bir üretim işçisi olarak başladı. Şirkette ilerledikçe, mağaza çalışanlarının, mühendislerin ve şeflerin saygısını kazandı.

Kariyeri şirkete olan bağlılığını, ülkesine olan sadakatiyle birleştirdi. Wiman, orduda hizmet etmek için John Deere'dan pek çok kez izin aldı. 1916'da sivil pilot eğitimi gördü, lisansını aldı ve bir düşüşte yaralanmadan önce üç ay boyunca uçak kullandı.

İyileştikten sonra, Birleşik Devletler Birinci Dünya Savaşı'na girene dek Deere & Company'e döndü. Wiman ABD Ordusuna katıldı ve teğmen olarak göreve atandı. Birçok kez terfi ettirildi ve 1919'da hizmetten alınmadan önce yüzbaşı rütbesine ulaştı.

O yıl, Deere & Company yönetim kuruluna seçildi ve 1924'te fabrika faaliyetlerinden sorumlu başkan vekili oldu. 1928'de, William Butterworth'un emekliliğiyle, Wiman 35 yaşında Deere & Company'nin başkanı oldu.

Yale mezunu Wiman, ekonomik kriz zamanlarında bile, geniş çaplı araştırmalara ve ürün geliştirmelerine önem verdi. 1934'te, Buhran'ın tam ortasında, John Deere ünlü "A" Modeli traktörünü piyasaya sürdü. Ertesi yıl, onu "B" Modeli takip etti. İki traktör de oldukça başarılı oldu ve 1952'ye kadar üretimde kaldı.

İkinci Dünya Savaşı, Wiman'ın tekrar orduya girmesini gerektirdi. 1942'de ABD Ordusunda albay olarak göreve atandı ve Ordu Donatım Dairesi Başkanı General Levin H. Campbell'ın personeline bağlandı.

1944'te, Wiman Savaş Üretim Kurulu'nun Çiftlik Makineleri ve Ekipmanları Bölümünün direktörü olarak atandı. Görevlerini devam ettirebilmesi için, Ordu onu gayri faal duruma yerleştirdi. 1944 yılının ortasında tekrar Deere & Company'e katıldı ve 1955'teki vefatına kadar yönetimde kaldı.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.