Geçmiş Yöneticiler

Charles Deere'ın portresi

Charles Deere

Başkan

1886-1907

John Deere'ın ikinci oğlu Charles Deere'ın, babasının kurduğu şirketi yönetmesi beklenmiyordu. Zira, kesin varis olarak görülen, muhasebe öğrenmesi için uzak bir yere okumaya gönderilen ağabeyi Francis Albert'tı. Bununla birlikte, Francis Albert 1848'de 18 yaşında aniden ölünce aile işinin usulünü öğrenmek Charles'a düştü.

1854'te, Chicago'daki Bell Ticaret Yüksekokulundan yeni mezun olmuş ve yalnızca 16 yaşında olan Charles, babasının şirketine muhasebeci olarak katıldı. İş dünyasında çabuk öğrenen biri olduğunu kanıtladı; bu, en iyi ihtimalle ilgisiz bir öğrenci olan genç bir adam için büyük bir değişimdi.

Charles çabucak işletmenin pazarlama bölümüne ilerledi. Bayilerden ve satış temsilcilerinden sorumlu olan şef satış temsilcisi olarak, genellikle pullukları yeni bölgelerdeki potansiyel müşterilere tanıtma yolunu seçti. Ekipmanları kendisi göstermekten zevk alır, pulluklara at sürer ve toprağa çizgiler kazardı.

Babasının şirketindeki ilk birkaç yıl, Charles için güzel yıllardı. Daha sonra 1857'de, Birleşik Devletler'deki finansal ortam değişti. "1857 Krizi," birçok iş adamının mahvolmasına neden oldu. John Deere, nakit akışı sorunları ve mevcut ham madde faturaları nedeniyle neredeyse onlardan biri oluyordu.

Sonuç olarak, büyük ölçüde işe ilişkin sağ duyusu nedeniyle, şirket yönetimi 21 yaşındaki Charles'a devredildi. Babası 1886'daki vefatına kadar şirket başkanı olarak kalırken, sonraki 46 yıl boyunca şirketi yönlendiren Charles oldu.

Şirketin büyüdüğünü görmek isteyen Charles, 1869'da Kansas'ta bugünün satış şubelerinin öncüsü olan ilk şubeyi kurdu. 1889'a kadar St. Louis, Minneapolis, Council Bluffs/Omaha ve San Francisco'da, dört şube daha kuruldu.

Şubeler, yeni ürün geliştirilmesinde etkili olan, değerli arazi bilgileri sağladılar. Sonuç olarak, Charles Deere'ın 1907'deki vefatına kadar, şirket 300'den fazla pulluk modeli (meşhur Gilpin tek kişilik pulluk da dahil), yaklaşık 164 kültivatör, çeşitli mısır ve pamuk serpme makineleri ve başka ekipmanlar üretiyordu.

Charles Deere'ın mirası, babası tarafından kurulan şirketin bölgesel bir pulluk üreticisinden, ülkenin önemli ekipman üreticilerinden birine dönüştürülmesiydi.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.