Mirasımız

Bizi şekillendiren mihenk taşlarını keşfedin.

 • Pulluğun Kökeni

  1830'lardaki Amerikan ekonomik gelişmeler zamanında John Deere, batıya yöneldi, kısa süre sonra da eşi ve beş çocuğu yanına gitti. Deere, Vermont'ta tanınan bir demir ustasıydı, ancak Illinois'deki yeni evinde en baştan başlamak zorundaydı. Sıkı çalışmayla birlikte gelen fırsatı dört gözle bekleyen Deere, yakın zamanda sonsuza dek değiştireceği toprak üzerinde batıda seyahat etmeye başladı.

  1855 tarihli eski bayi reklamı; “John Deere Üreticisi, pulluklar ve tarım donanımlarının toptan satış ve perakende satış bayisi. Moline, Rock Island Co. Illinois”
 • Toprak Çözümü

  Deere'ın Grand Detour, Illinois'deki demir döküm mağazasını açması çok uzun sürmedi. Kısa sürede topluluğundaki çiftçilerin tek başlarına sıkı çalışmalarına rağmen arazilerinde başarı elde edemediklerini fark etti. Bölgede yerleşen aileler, kendi topraklarındaki kumlu toprak ile karşılaştırıldığında beklenmeyen bir zorluk olan yapışkan çayır toprağı ile sorun yaşıyorlardı. Test edilip onaylanmış dökme demir pulluklarının Amerika’nın Merkezindeki her birkaç feet'te bir kazınması ve eğilmesi gerekiyordu.

  Bir çiftçinin çelik pulluğundan kiri kazıdığını gösteren çizgi görsel
 • Fırsatçı Demirci

  Farklı bir malzemenin ve şeklin sorunu çözeceğine ikna olan Deere, kırık bir çelik tesetere ağzı buldu ve geçmişi şekillendirmeye başladı. Bir adamın çöpü Deere’'ın çığır açan yeniliği haline geldi. Aletin tam eğimlerine büyük özen göstererek bıçağı yeniden şekillendirdi. Toprakta türünün ilk örneği başarıyı elde etti. Hizmet sunduğu topluluk için hiçbir şey artık aynı değildi.

  Demirci dükkanında John Deere çalışmasını boyayan Walter Haskell Hinton
 • Topraktan Geliştik

  Deere, bu tek bir yenilikten aldığı ivmeyi bir işletme inşa etmek ve ürünün kendisini yalınlaştırmak için kullandı. Araştırmanın, müşteri geri bildiriminin ve zaman içinde kendini kanıtlayan sıkı çalışmanın yardımı ile John Deere işletmesi 1849 yılında, yılda 2.000 pulluk üreterek ilerliyordu. “Yeterince iyi” olanla asla tatmin olmayan Deere, işini genişletmeye devam etti. Günümüzde, neredeyse iki yüzyıl sonrasında, tek bir kırık testere bıçağından büyüyen şirket, toprağa dayalı çözümlerden teknoloji ufkunun ötesine kadar dünyada itici bir güç haline geldi.

  1882 yılından, nakledilmeye hazır çelik pulluklarla yüklü Deere & Co vagonunun yanında ayakta duran üç adamın ve arkadaki binanın penceresinden bakan fabrika çalışanlarının fotoğrafı