Biyografi

Michael S. Weinert

Michael S. Weinert

Başkan Yardımcısı
Mühendislik ve Üretim
John Deere Güç Sistemleri

Deere & Company

Michael S. Weinert Haziran 2010'dan beri John Deere Güç Sistemleri'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Weinert, John Deere dizel motorların global düzeyde geliştirilme ve üretimi süreçlerine genel strateji düzeyinde yön veriyor, liderlik ediyor.

Weinert kariyerine 1977 yılında John Deere'da, Iowa Waterloo'daki Ürün Geliştirme Merkezi'nde (PEC) mühendis olarak başladı. PEC'de ve John Deere Teknik Merkezi'nde bazı görevlerde bulundu ve Ağustos 1991'de, Fransa Saran'daki Motor Geliştirme'de dört yıl sürecek görevine başladı.

1995 Ağustos'unda Weinert, John Deere Güç Sistemleri, İleri Üretim Müdürü olarak atandı. Daha sonraki dönemlerde, Meksika Torreon Motores John Deere'de Üretim Müdürü; John Deere Dubuque Works'de Motor Operasyonları Müdürü; John Deere Motor İşleri Fabrika Müdürü; ve Motor Geliştirme Uygulamaları Müdürü olarak, yüksek sorumluluk gerektiren pek çok pozisyonda görev aldı. Weinert şu anki görevine gelmeden kısa bir süre önce, John Deere Güç Sistemleri Dünya Geneli Motor Geliştirme'de Direktör olarak çalışıyordu.

Weinert'ın Rose-Hulman Teknoloji Enstitüsü'nden lisans derecesi ve fen bilimleri makine mühendisliği yüksek lisans derecesi bulunuyor. Ayrıca St. Ambrose Üniversitesi'nden aldığı bir işletme yüksek lisansına da sahip.

Mühendislik Konseyi Kuruluşu'nun kurucu üyesidir. Iowa, Cedar Falls'daki Cedar Valley Habitat for Humanity'nin eski yönetim kurulu üyelerindendir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.