Biyografi

John H. Stone

John H. Stone

Kıdemli Başkan Yardımcısı
Akıllı Çözümler Grubu

Deere & Company

John H. Stone, Kasım 2016'dan bu yana Akıllı Çözümler Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Bu görevdeki sorumluluğu, firmanın Akıllı Çözümler Grubu'nun büyüme ve kârlılığını yönetmek ve John Deere ekipmanlarının performansını arttıran yenilikçi teknolojiler geliştirilmesini sağlamak ve müşterilerin operasyonel performanslarını arttırarak maliyetlerini daha iyi yönetebilmelerine olanak vermektir.

Stone, Deere & Company'ye 2002'de Proje Müdürü olarak girdi ve Iowa Waterloo'da ve Almanya Mannheim'da yönetici olarak görev yaptı. 2007 Haziranında Ningbo Benye Tractor and Automobile Co. şirketinin satın alımı ve entegrasyonu sorumluluğunu üstlendi. Son dönemde ise Hizmet Traktörü Ürün Grubu Global Direktörü olarak görev yaptı. Haziran 2015'de Deere & Company, Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Stone, Deere'a girmeden önce General Electric'de çalışıyor, daha öncesinde ise ABD Ordusunda subay olarak görev yapıyordu.

Stone'un, Birleşik Devletler Askeri Akademisi'nden Makine Mühendisliği alanında lisans derecesi ve Harvard Ticaret Yüksekokulu'ndan işletme yüksek lisansı bulunuyor.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.