Biyografi

Charles R. Stamp Jr.

Charles R. Stamp Jr.

Başkan Yardımcısı
Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme

Deere & Company

Charles R. Stamp, Jr., Deere & Company'deki Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı görevini Aralık 2016'den beri sürdürmektedir. Bu görevinde, kıdemli yöneticilere iş geliştirme fırsatları üzerine tavsiyelerde bulunmakta ve şirketin hedeflerine ulaşmasına ve John Deere Stratejisini hayata geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Stamp bu görevinden önce 2002'de başladığı Dünya Geneli Kamu İşleri Başkan Yardımcılığı yapmaktaydı ve hükümet ve kamu işlerini yönetiyordu. 2014'de sorumlulukları arasına küresel marka yönetimi ve kurumsal iletişim işlevlerini de ekledi.

Stamp Missouri doğumludur. Lisans derecesini Southeast Missouri Eyalet Üniversitesi'nden almış, orada Distinguished Alumni Merit Award ödülünü kazanmıştır ve Üniversite Vakfı Mütevelli Heyetinde hizmet etmektedir. 1974'de Columbia Missouri Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

1974'den 1981'e kadar Missouri Sikeston'da hukukçuluk mesleğini icra etti. Tarım endüstrisine 1981'de Meyer Agri-Products'ın Başkanı olarak girdi, burası daha sonra Butler Manufacturing Company'nin bir bölümü oldu ve Stamp, Butler'ın Tarım Ürünleri Bölümüne Başkan Yardımcısı oldu. Daha sonra Capital South Investors'a Başkan ve Capital Partners'a ortak olarak hizmet etti, ki bu şirket InterAg Technologies'i kurmuştur.

Stamp, ABD Ticaret Odasının Yönetim Kurulu üyesidir. Ekipman Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı ve AEM'in Yaşam Boyu Fahri Direktörü unvanını kazandı. Ayrıca Çiftlik Vakfı'nın mütevelli heyetinde de bulunmaktadır. Stamp, Missouri Baro Birliğine üyedir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.