Biyografi

Lawrence W. Sidwell

Lawrence W. Sidwell

Kıdemli Başkan Yardımcısı, Kredi ve Operasyonlar
Dünya Geneli Finansal Hizmetler Bölümü

Deere & Company

Lawrence W. Sidwell, Ocak 2012'den bu yana, Dünya Geneli Finans Hizmetler Bölümünde, Birleşik Devletler/Kanada/Avustralya/Yeni Zelanda ülkelerinden sorumlu Kredi ve Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Birleşik Devletler, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki tüm finansal servis operasyonlarında müşteri hizmetleri ve kredi yönetimine destek sağlayan Toptan, Perakende ve Kredi Operasyonları gruplarından sorumludur.

Sidwell John Deere'e Ekim 1999'da, Dünya Geneli Finansal Hizmetler Bölümünde Pazar Gelişimi Süreç Sahibi olarak girdi ve aynı yıl Başkan Yardımcısı oldu. 2000'de e-Ticaret Kıdemli Başkan Yardımcısı, 2001'de, firmanın CoBank ile ortak İnternet şirketi olan iVesta'nın Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu. 2003'de Dünya Geneli Finansal Hizmetler Bölümü, Ag Finansal Hizmetler'de Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Sidwell 2010'da Kredi ve Operasyonlar-ABD ve Kanada'nın Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu.

Deere'e katılmadan önce Sidwell, Iowa Perry'deki Çiftlik Kredi Hizmetleri'nde çalıştı ve 1976'dan 1985'e kadar bu kuruluşta Başkan Yardımcısı ve Kredi Süpervizörü olarak görev yaptı. 1985 yılında, New York'da bulunan Rabobank Nederland'de Başkan Yardımcılığı yaptı, 1988'de bu görevini firmanın Chicago'daki merkezinde sürdürdü. 1996'da Iowa Des Moines'daki Tarım Kredisi Kuruluşu'nda CEO, Güney Amerika operasyonlarda Direktör olarak hizmette bulundu.

Sidwell 1976'da, Iowa Ames'deki Iowa Eyalet Üniversitesi'nin Tarım Ekonomisi bölümünde mezun olmuştur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.