Biyografi

Randal A. Sergesketter

Randal A. Sergesketter

Kıdemli Başkan Yardımcısı
Küresel Platform - Ekin Hasadı
Tarım ve Çim Bölümü

Deere & Company

Randal A. Sergesketter Mart 2013'den beri Deere & Company, Tarım ve Çim Bölümü, Ekin Hasadı'nda, Küresel Platform Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Firmanın işkolu ve küresel büyüme hedefleri doğrultusunda, inovasyona dayalı ekin hasat ürünlerinin verimli ve etkili şekide tasarımı ve tedarikinden sorumludur.

Sergesketter, Deere & Company'deki kariyerine 1980 yılında, yaz dönemi eğitim programı kapsamında başladı ve 1981'de üretim yönetim eğitmeni oldu. Dünya Geneli Tarımsal Sipariş Karşılama'da Yönetici, John Deere Ottumwa Works'de Genel Müdür, ve John Deere Hasat İşleri'nde Genel Müdür gibi çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu. 2005 Haziranında, Dünya Geneli Ticaret ve Tüketici Ekipmanı Bölümü, Üretim, Mühendislik, Tedarik Yönetimi ve Sipariş Karşılama'da Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Sergesketter, 2009'da Tarım ve Çim Bölümü'nün oluşturulmasıyla Çim ve Hizmet Genel Platformu Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu. 2009 Kasımında Deere'in Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü'nde, Mühendislik, Üretim ve Tedarik Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Purdue Üniversitesi'nden mezundur ve St. Ambrose Üniversitesi'nde işletme yönetimi yüksek lisansı yapmıştır.

Sergesketter, John Deere'ın Purdue Üniversitesi'ndeki önemli yöneticilerinden biridir ve Dean's Executive Council üyesidir. Daha önce Kuzey Carolina Üniversitesi'nde önemli yöneticilik görevleri yapmış, Outdoor Power Equipment Institute'de, North Carolina Chamber'da, United Way'de ve Boy Scouts of America'da yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.