Biyografi

Domenic G. Ruccolo

Domenic G. Ruccolo

Kıdemli Başkan Yardımcısı
Satış ve Pazarlama
Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü

Deere & Company

Domenic G. Ruccolo, Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü, Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini Ağustos 2007'den beri sürdürmektedir. Ruccolo, Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümünde, satış, pazarlama ve ürün desteği organizasyonundan sorumludur.

Ruccolo, John Deere'daki kariyerine 1990 yılında John Deere Ltd.'de başladı ve saha ürün destek ve satışı konusunda çeşitli sorumluluklar üstlendi. Kanada'da finans bölümünde yöneticilik yaptıktan sonra 1997'de Deere & Company'de, toptan finans ve bayi güçlendirme faaliyetlerinde bulundu. 2002'de Hitachi İnşaat ve Madencilik Bölümü'ne Direktör oldu. 2003'de bu görevine Denizaşarı İnşaat Operasyonlarını da ekledi. Şu anda bulunduğu göreve gelmeden önce, 2006 Ocak'ından beri Tarım Ekipmanları Pazarlama – ABD ve Kanada'da Başkan Yardımcısı olarak hizmet ediyordu.

Ruccolo, Kanada Montreal'deki Concordia Üniversitesi'nin ticaret bölümünden mezundur ve Duke Üniversitesi'ndeki Fuqua Yüksekokulu'nda işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.