Biyografi

Cory J. Reed

Cory J. Reed

John Deere Finans Başkanı

Deere & Company

Cory J. Reed, John Deere Finans Başkanlığı görevine Kasım 2016'da getirilmiştir. Bu görevi gereği Deere'ın ekipman işkollarına destek vermekte, esas olarak büyümekte olan tüm coğrafyalardaki müşterilerin rekabetçi ve uygun finansman çözümlerine ulaşmalarını sağlamaktır.

Reed firmaya 1998'de katıldı ve çeşitli bölgesel ve platforma dayalı pazarlama ve satış pozisyonlarında bulundu. Reed 2007'de İsviçre Schaffhausen'daki John Deere International'a girdi ve burada Kuzey/Orta Avrupa, Afrika ve Yakın ve Orta Doğu satış ve pazarlama sorumlusu oldu. Daha sonra Küresel Stratejik Pazarlama'da Direktör olarak hizmet sundu ve burada müşteri gereksinimlerinin kavranması ve önceliklendirilmesi ve bölümün ürün portföyünün küresel çapta yönetilmesinden sorumlu olan ekibi yönetti. Ağustos 2011'de Tarım ve Çim Bölümü Küresel Pazarlama Hizmetleri Başkan Yardımcısı oldu, ardından, Eylül 2012'de Tarım ve Çim Bölümü Küresel Pazarlama Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 2013 Ağustosunda Akıllı Çözümler Grubunda Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak hizmet sunmaya başladı ve Şirketin hassas tarım stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanmasında önemli bir rol oynadı.

Reed, National FFA Foundation Mütevelli Heyeti ve Küresel Hasat Girişimi Yönetim Kurulu üyesidir. Reed, Oxford'daki Miami Üniversitesi'nden finans lisans derecesiyle 1992'de mezun olmuştur. 1995'de Ohio Eyalet Üniversitesi Hukuk Akademisi'nden hukuk lisans derecesi almış ve John Deere'a girene kadar hukuk firması Jones, Day, Reavis & Pogue'da çalışmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.