John C. May

Deere & Company'nin
Yönetim Kurulu Genel Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı

John May

John C. May, Deere & Company'nin Yönetim Kurulu Genel Başkanı ve İcra Kurulu Başkanıdır. May, finansal ve operasyonel performansı maksimuma çıkarma yönündeki çabalara liderlik etmekten ve şirketin küresel müşteri tabanına gelişmiş ürün ve hizmetler sunulmasını sağlamaktan sorumludur.

May, Kasım 2019 tarihinde şirketin İcra Kurulu Başkanı olmuş, Mayıs 2020 tarihinde de Genel Başkanlık pozisyonunu devralmıştır. Kendisine 2019'un başlarında Başkan ve Operasyon Direktörü unvanı verilmiştir.

May, daha önce Güney ve Kuzey Amerika ile Avustralya küresel hasat, çim ve hizmet, ekin bakımı ve akıllı çözüm işletmelerinden sorumlu Dünya Geneli Tarım ve Çim Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. Öncesinde şirketin Bilişim Kurulu Başkanı ve Tarımsal Çözümler Başkanı olarak da hizmet vermiştir.

Diğer görevleri arasında Küresel Çim ve Hizmet Platformu Başkan Yardımcılığı ve önemli bir büyüme döneminde Deere'ın Çin operasyonları Yönetici Direktörlüğü de yer almaktadır. Ayrıca şirketin Dubuque, Iowa 'daki inşaat-ekipman fabrikasını da yönetmiştir. May, 2012'de üst yönetim ekibinin bir parçası olmuştur.

KPMG Peat Marwick'de yönetim danışmanı olarak çalıştıktan sonra 1997'de John Deere'a katılmıştır.

May, New Hampshire Üniversitesi'nden lisans derecesiyle mezun olmuş ve Maine Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetler sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere, 1837'den beri dürüstlük geleneğine dayalı olarak en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için John Deere'ın dünya genelinden erişilebilen web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.