Biyografi

Michael J. Matera

Michael J. Matera

Kıdemli Başkan Yardımcısı, Uluslararası Finans, John Deere Finans

Deere & Company

Michael J. Matera, Nisan 2015'den bu yana Uluslararası Finans Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. John Deere Finans'ın (JDF) 1. 2. ve 3. Bölge'deki tüm finans faaliyetlerinde stratejik iş yönetimi yapmakla sorumludur.

Matera şirkete 2008'de JDF'nin Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak katıldı. Mayıs 2009'da JDF'nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak yükseldi. 2011 Ağustosunda Almanya'ya taşındı ve orada 2. ve 3. Bölgeler için ve Ekin Hasadı, Ekin Bakımı ve Kuru Ot ve Hayvan Yemi platformları için Tarım ve Çim Bölümü Finans Direktörü sorumluluğunu üstlendi, ardından bu görevi 1. ve 2. Bölgeler ve Traktör platformları için de sürdürdü. Matera şu anki görevinden önce Deere & Company'de Finans Planlama, Muhasebe ve Finas Direktörü olarak çalışıyordu.

Matera, John Deere'a girmeden önce Wells Fargo Financial'da çalıştı ve bu firmada, Finansal Planlama ve Analiz Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü gibi önemli görevlerde bulundu. Wells Fargo'dan önce Deloitte & Touche'da yedi yıl denetim müdürü olarak çalıştı.

Matera, Iowa Üniversitesi'nden muhasebe lisans derecesine sahiptir ve sertifikalı mali müşavirdir.

John Deere Finans, tarım ve inşaat sektörüne destek sağlayan en büyük finans hizmeti kuruluşlarından biridir ve JohnDeere'ı dünya genelinde 1,7 milyonu aşan hesapla desteklemekte, dünya genelinde 37 milyar dolar cıvarında bir portföyü yönetmektedir. John Deere Finans, John Deere tarım, inşaat, ormancılık, çim ve kamu hizmeti ekipmanlarının satışına yardımcı olmak üzere finansman ve ekipman finansmanı sağlamanın yanısıra, dönen ödemeye dayalı çözümler ve mahsul girdisi finansmanı da sağlamaktadır. John Deere Finans'ın bugün dünya genelinde yaklaşık 2.200 çalışanı bulunmakta ve kuruluş 50'den fazla ülkede perakende finans programları sunmaktadır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.