Biyografi

Klaus G. Hoehn

Klaus G. Hoehn

Başkan Yardımcısı, İleri Teknoloji ve Mühendislik

Deere & Company

Klaus G. Hoehn, Deere & Company'de Ocak 2006'dan beri İleri Teknoloji ve Mühendislik Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Dünya genelinde tarım, inşaat, ve ticari ve tüketici ekipman tasarımı ve üretimi konularında kurumsal düzeyde ileri teknoloji geliştirme ve mühendislik hizmetlerinden sorumludur.

Almanya ve Etiyopya'da profesör olarak akademik kariyer yapan Hoehn, Deere & Company'ye 1992'de Almanya Mannheim'daki John Deere Werke'de Mühendislik Müdürü olarak girdi. 1997'de Iowa Waterloo'daki Ürün Geliştirme Merkezi'ne transfer oldu ve burada Dünya Geneli Temel Teknolojiler ve Bileşen Mühendisliği Müdürü olarak hizmet etti. Hoehn 1998'de Dünya Geneli Traktör ve Bileşen Mühendisliği Direktörü oldu.

Bir Alman mühendislik birliği olan VDI'nin üyesi ve VDI'ye bağlı Max-Eyth-Society'nin bir önceki yönetim kurulu üyesidir. Hoehn ayrıca Otomotiv Mühendisleri Derneği üyesi, SAE Yönetim Kurulu eski üyesi, SAE Vakfı Yönetim Kurulu eski üysedir. Iowa Eyalet Üniversitesi IPRT Endüstriyel Danışma Kurulu'nda, Iowa Eyalet Üniversitesi ABE Danışma Konseyi'nde, Michigan Üniversitesi NAC Danışma Kurulu'nda, ve Almanya'daki Magdeburg Üniversitesi'nin Alman Frauenhofer Danışma Konseyi'nde görev yapmıştır.

Hoehn, Almanya'da Rostock Üniversitesi'nde makine ve ziraat mühendisliği alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.