Biyografi

Jean H. Gilles

Jean H. Gilles

Kıdemli Başkan Yardımcısı, John Deere Güç Sistemleri, Dünya Geneli Parça Servisleri, İleri Teknoloji Mühendislik ve Küresel Tedarik Yönetimi ve Lojistiği

Jean H. Gilles, Haziran 2009'dan bu yana John Deere Güç Sistemleri, Dünya Geneli Parça Servisleri, İleri Teknoloji Mühendislik ve Küresel Tedarik Yönetim ve Lojistik Kıdemli Başkan Yardımcısıdır. Gilles ayrıca John Deere Elektronik Çözümler'den sorumludur.

Gilles, John Deere'a 1980'de John Deere Harvester Works mühendisi olarak girdi. John Deere Saran Fabrikası, Mannheim John Deere Werke, John Deere Waterloo Works ve John Deere Zweibruecken'de sorumluluk alanı giderek artan pozisyonlarda çeşitli görevler aldı. 1998'de Üretim Bölge II'de Direktör, 2001'de Küresel Hasat Ekipmanı Üretim ve Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu. Gilles 2005'de John Deere Güç Sistemleri Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu.

Gilles Ecole Centrale de Paris'de makine mühendisliği yüksek lisansı, Stanford Üniversitesi'nde işletme yönetimi yüksek lisansı yapmıştır.

Gilles, Iowa Eyalet Üniversitesi'nin Mühendislik Fakültesi Endüstriyel Danışma Konseyi (ECIAC) üyesidir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.