Vance D. Coffman

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2004 yılında seçildi
2016 yılından beri Başkanlık Direktörü
Emekli Genel Başkan ve İcra Kurulu Başkanı, Lockheed Martin Corporation

Vance Coffman

Dr. Vance D. Coffman 2005 Nisanında Lockheed Martin Corporation'dan Başkan olarak emekli oldu. Ağustos 1998'de Başkan seçilmiş, Ağustos 1997'den beri ise CEO ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Lockheed Martin'in Uzay ve Stratejik Füze Sektörü'nde Başkan ve Baş Operasyon Yetkilisi olarak, seçimle geldiği bir dizi liderlik pozisyonunda görev yaptı. Lockheed'in Martin Marietta ile 1995'deki birleşmesinden önce Lockheed'de Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha öncesinde, Lockheed Füze ve Uzay Şirketi'nin Uzay Sistemleri Bölümünde Başkan ve kurumun Başkan Yardımcısı idi.

1967'de Coffman Lockheed'in Uzay Sistemleri Bölümüne Rehber ve Kumanda Sistemleri Analisti olarak girdi. Bazı büyük uzay programlarının ve büyük yer veri işleme sistemlerinin geliştirilmesine liderlik ettikten sonra 1985'de Başkan Yardımcısı, 1987'de Bölüm Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Asistanı, 1988'de Uzay Sistemleri Bölümü Başkanı olarak görevlendirildi. Bu görevindeyken Hubble Uzay Teleskobundan, MILSTAR uydu haberleşme programından, İzleme Erken Uyarı sisteminden (artık Uzay Tabanlı Kızılötesi Sistem olarak anılıyor) ve kurumun İridyum üzerine çalışmalarından sorumlu oldu.

2002'de Başkanlık Ulusal Güvenlik Telekomünikasyon Danışma Komitesi Başkanı oldu ve Havacılık ve Uzay Endüstrileri Birliği'nin 2003 dönemi Başkanı olarak seçildi. Deere & Company Yönetim Kurulunun yanısıra, Amgen Inc. ve 3M Şirketinde de Yönetim Kurulu üyesidir. Ulusal Mühendislik Akademisi ve Güvenlik İşleri Destek Birliği üyesidir. 1989'da Iowa Üniversitesi'nin Profesyonel İlerleme Mühendislik Ödülünü, 1999'da Iowa Eyaletinden Ayrıcalıklı Başarı Ödülü aldı. Pepperdine Üniversitesi George L. Graziadio İşletme ve Yönetim Yüksekokulu Fahri Hukuk Doktoru unvanına sahiptir. Hem Amerikan Havacılık ve Astronotik Enstitüsü, hem de Amerikan Astronotik Derneği kurullarında üyedir.

Coffman, Iowa Eyalet Üniversitesi'nin Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden lisans derecesiyle mezun olmuş, Stanford Üniversitesi'nde Havacılık ve Astronotik alanında yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.