Biyografi

Crandall C. Bowles

Crandall C. Bowles

Fahri Genel Başkan
The Springs Company
Deere & Company Yönetim Kurulu'na 1999'da seçildi

Crandall C. Bowles, Güney Carolina Fort Mill'deki Springs Company'nin Onursal Başkanıdır. Springs Industries'den Haziran 2013'de Başkan olarak emekli oldu.

Bowles, Springs Industries'e 1973'de finans analisti olarak girdi. 1978'de bir yan kuruluş olan Springs Company'nin Başkan Yardımcısı oldu, 1982'de bu kuruluşun Başkanı oldu. Bowles 1992'de Springs Industries'de Büyüme ve Gelişme Başkan Yardımcısı oldu, bir yıl sonra şirketin tekstil üretimi Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 1995'de Springs Industries'in banyo tasarlama grubuna Başkan olarak atandı. Ocak 1997'de şirketin Başkanı ve Baş Operasyon Yetkilisi oldu ve aynı yılın Aralık ayında CEO oldu. Nisan 1998'de şirkete aynı zamanda Genel Başkan olarak da seçildi. 2006'da Springs Global US'nin ve Springs Global Participacoes S.A'nın Yardımcı Başkanı ve Yardımcı CEO'su ve Springs Industries'in CEO'su oldu.

1978'den bu yana Springs Industries'in Yönetim Kurulu üyesidir ve ayrıca JP Morgan Chase & Company'nin Yönetim Kurulu üyesidir. Bowles, Springs Close Vakfı, Johns Hopkins'deki Packard ALS Araştırma Merkezi, Yaban Hayatı Koruma Derneği ve Brookings Enstitüsü yönetim kurullarında hizmet etmektedir.

Bowles daha öncesinde, 30 Mayıs 1990'dan 23 Şubat 1994'e kadar Deere & Company Yönetim Kurulunda bulunmuş, Ekim 2008'den Mayıs 2012'ye kadar Sara Lee Corporation'da Bağımsız Yönetici olarak görev yapmıştır.

Bowles, Wellesley College Ekonomi bölümünden mezun olmuş, Columbia Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.