Biçerdöver Parçaları

Biçerdöver Parçaları

Harika işler çıkarmaya hazır olun

Sınıfında en iyi parçalar ve düzenli kontroller, yılar boyunca en iyi hasat performansına sahip olmanız için önemlidir.

Bıçak Korumaları

Bıçak korumalarının değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Kırıldıklarında, eğildiklerinde veya boşluk 5,4 mm üzerine çıktığında bıçak korumalarının değiştirilmesi güç tasarrufu sağlayacaktır, hizmet dışı kalma süresini azaltacaktır ve kesme platformu için genel bakım ve parça giderlerini düşürecektir – tahrik kayışı ve bıçak bölümlerinin daha seyrek değiştirilmesi gerekir.

Kesme parçaları

Kesme parçalarının değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Platform kesme parçalarınızı aşınma veya hasar belirtilerine karşı takip edin ve ekinleri verimsiz bir şekilde yolmak yerine kestiğinizden emin olmak için değiştirin. Daha iyi seyir hızına kavuşacaksınız, yakıt tasarrufu sağlayacaksınız ve tahrik kayışınızın ömrünü uzatacaksınız.

Helezon parmakları

Helezon parmaklarının değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Daha iyi besleme özellikleri ve daha yüksek seyir hızı sağlamak için kırık, eğik veya aşırı yıpranmış helezon parmaları değiştirilmelidir.

Kayışlar

Kayışların değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Bir kayış üzerinde çatlakların belirdiğini gördüğünüzde veya olağandışı sesler çıkarmaya başladığında, değiştirme zamanı gelmiştir’. Daha iyi güç iletimi, minimum kayma ve daha az titreşim sağlayacaksınız’. Bu arada, kayışları her zaman +15°C ila +25°C arasında bir sıcaklıkta, kuru bir yerde saklayın.

Lamalar

Lamaların değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Bir lamanın profili maksimum konumda 6 mm'nin altına düştüğünde, gerçekten değiştirmeniz gerekir. Özellikle de ağır harman yükleri taşırken, yalnızca uygun bir diş profili optimum harmanlama performansı sağlar.

Zincirler

Zincirlerin değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Zincirlerin zamanında değiştirilmesi kritik öneme sahiptir. Tipik yorgunluk modları kırık iç plakalar, kırık iç plakalara bağlı kopmuş pimler veya yorgunluk kırıklarıdır. Ayrıca, pimin ve burcun aşındırıcı yıpranmasıyla şahit olunacak şekilde, uzama %3'ü aştığında da değiştirin. Zinciri test etme için aşınma ölçeği kullanın.

Doğrayıcı Bıçakları

Doğrayıcı bıçaklarının değiştirilmesi – ne zaman ve neden

Kırık, hasarlı veya aşınmış doğrayıcı bıçakları daha düşük kesme kalitesine ve daha yüksek yakıt ve güç tüketimine yol açabilir – doğrayıcı bıçaklarını zamanında değiştirmeniz gerekir. Yeni doğrayıcı bıçakları doğrama performansını artırır, hizmet dışı kalma riskini minimuma indirir ve genel işletim maliyetini azaltır.