Biyografi

Martin L. Wilkinson

Martin L. Wilkinson

Kıdemli Başkan Yardımcısı, Dünya Geneli Ormancılık,
Strateji, ve İş Geliştirme

Deere & Company

Martin L. Wilkinson, Nisan 2017'den bu yana Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü'nde, Dünya Geneli Ormancılık Strateji ve İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Firmanın endüstride lider konumda bulunan ormancılık işkolundan sorumlu, aynı zamanda bu bölümün iş geliştirme ve stratejik planlama çalışmalarının başında bulunuyor.

Wilkinson, Deere & Company'ye 1977'de muhasebe denetçisi olarak girdi. Finans, bilgi teknolojileri, stratejik planlama, ekipman bölümlerindeki operasyonlar ve denizaşırı görevler dahil kurumsal düzeyde işlerde, yüksek sorumlulukta pozisyonlarda çalıştı. Wilkinson 2003'te John Deere Davenport Works'e Genel Müdür olarak atandı. Mayıs 2005'de Deere & Company Bilgi Teknolojileri Başkan Yardımcısı oldu, Haziran 2007'de John Deere Yenilenebilir Enerjiler'e Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. Wilkinson 2010 Ağustos'unda İnşaat ve Ormancılık Bölümü İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı oldu.

Iowa, Ottumwa doğumlu olan Wilkinson St. Ambrose Üniversitesi'nden muhasebe lisans derecesi aldı. Kendisi aynı zamanda yeminli mali müşavirdir ve 1995 yılında Northwestern Üniversitesi Kellogg Yöneticilik Yüksekokulu'da yönetim alanında yüksek lisans yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.