Mark von Pentz

Başkan, Dünya Geneli Tarım ve Çim Birimi: Avrupa, BDT, Asya, Afrika; Küresel Traktör ve Saman & Silaj Platformları; ve İleri Mühendislik
Deere & Company

Mark Von Pentz

Mark von Pentz, Dünya Geneli Tarım & Çim Birimi: Avrupa, BDT, Asya, Afrika, Küresel Traktör ve Saman & Silaj Platformları ve İleri Mühendislik birimleri Başkanı olup, bu görevde Ocak 2019'dan beri bulunmaktadır. von Pentz, Avrupa, BDT, Asya ve Afrika satış ve pazarlama bölgelerinde müşteri odaklı satışlardan ve Traktör ve Saman & Silaj Ürün Platformları için operasyonlardan sorumludur. Ayrıca ileri teknoloji ve mühendislik organizasyonundan sorumludur.

von Pentz John Deere kariyerine 1990'da Avrupa Ofisinde iç denetçi olarak başladı. Tarım Bölümü'nün Avrupa'daki ürün ve pazarlama organizasyonlarındaki çeşitli görevlerinde giderek artan sorumluluklar aldı. 1999'da John Deere International GmbH Switzerland'ın Genel Müdürü oldu. Mark 2003'te Birleşik Devletler ve Kanada Pazar Geliştirme Direktörü ve iki yıl sonra bölge Tarımsal Pazarlama Başkan Yardımcısı oldu. Mark 2006'da Avrupa'ya döndü ve Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Pazarlama ve Ürün Desteği Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu.

Von Pentz 2007'de Avrupa, Afrika, Güney Amerika Tarım Bölümü ve Deere & Company Küresel Hasat Ekipman Kaynağı Başkanı olarak görevlendirildi. 2009'da sorumlulukları arasına Ekin Bakımı ve Kuru Ot ve Hayvan Yemi Platformları da eklendi. von Pentz 2012'de Tarım ve Çim Bölümü – Avrupa, BDT, Asya, Afrika ve Küresel Traktör Platformu Başkanı tayin edildi.

Von Pentz, Hamburg Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. VDMA (Alman Ekipman Üreticileri Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi, Mannheim Deutsche Bank AG Bölge Danışma Kurulu Üyesi, ABD-Rusya İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Heidelberg Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.