Biyografi

Mark Von Pentz

Markwart von Pentz

Başkan, Tarım ve Çim Bölümü -
Avrupa, BDT, Asya, Afrika ve
Küresel Traktör Platformu

Deere & Company

Markwart von Pentz, Tarım ve Çim Bölümü ve Avrupa, BDT, Asya, Afrika ve Küresel Traktör Platformu Başkanlığı görevini Eylül 2012'den beri sürdürmektedir. Von Pentz, Avrupa, BDT, Asya ve Afrika bölgeleri müşteri odaklı satış ve pazarlama ve traktör ürün plaftorm grupları sorumlusudur.

Von Pentz kariyerine 1990'da John Deere'ın Avrupa Ofisinde Finans İç Denetçisi olarak başladı. Tarım Bölümü'nün Avrupa'daki Ürün ve Pazarlama Organizasyonu'ndaki çeşitli görevlerinde giderek artan sorumluluklar aldı. 1999'da John Deere International GmbH Switzerland'ın Genel Müdürü, 2003'de Birleşik Devletler ve Kanada Pazar Geliştirme Direktörü oldu. 2005'de von Pentz Birleşik Devletler ve Kanada Tarımsal Pazarlama Başkan Yardımcısı oldu. Haziran 2006'da Avrupa'ya döndü ve Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Pazarlama ve Ürün Desteği Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu.

Von Pentz 2007'de Avrupa, Afrika, Güney Amerika Tarım Bölümü ve Deere & Company Küresel Hasat Ekipman Kaynağı Başkanı olarak görevlendirildi. 2009'da sorumlulukları arasına Ekin Bakımı ve Kuru Ot ve Hayvan Yemi Platformları da eklendi.

Von Plentz, Hamburg Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. VDMA (Alman Ekipman Üreticileri Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi, Mannheim Deutsche Bank AG Bölge Danışma Kurulu Üyesi ve ABD-Rusya İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesidir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.