Dmitri L. Stockton

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2015 yılında seçilmiştir
Emekli GE Company Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Eski Yönetim Kurulu Başkanı, GE Asset Management Başkanı
ve İcra Kurulu Başkanı

Dmitri Stockton

Dmitri L. Stockton, GE Company'nin emekli Kıdemli Başkan Yardımcısı ve özel sermaye, emlak, serbest yatırım fonu, etkin kaynak ve sabit gelir gibi yatırım araçlarında $100 milyarın üzerinde varlık yönetimi yapan küresel varlık yönetimi şirketi GE Varlık Yönetimi'nin eski Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO'sudur. GE Company'de on yıldan fazla görev yaptı ve organizasyonun Kurumsal Yürütme Konseyinin liderlerinden biri oldu. GE Varlık Yönetimindeki görevinin ardından son olarak GE'de Özel Danışman olarak hizmet verdi.

Stockton, General Electric'de çalıştığı 30 yılın 24 yılını, finansal kirizin derinleştiği dönemde, yaklaşık 40.000 kişinin çalıştığı küresel bankacılık faaliyetlerini yeniden yapılandırdığı GE Capital'de geçirdi. Yönettiği bu toparlanma süreci sayesinde 2010'da, 1,85 milyar ABD Doları tutarında rekor bir kâr elde edildi. Daha öncesinde GE Orta ve Doğu Avrupa Tüketici Finansı'nda Başkan ve CEO, GE İsviçre Capital Bank'da CEO, GE Sermaye Ticaret Emlak'da Yönetim Müdürü ve GE Sermaye Mortgage Kurumu'nda Risk Yönetimi Yetkilisi olarak görev yaptı. GE'de görev yaptığı on yıl boyunca Stockton, üç farklı ülkede yaşadı ve çalıştı.

Stockton, Deere & Company Yönetim Kurulundaki görevinin dışında, Target Corporation, Ryder Systems Inc., American Family Insurance müdürlüğünde, Georgetown Üniversitesi Mütevelli Heyetinde ve Kuzey Carolina A&T Eyalet Üniversitesine bağlı İşletme ve Ekonomi Yüksekokulunun Yönetim Danışma Kurulunda bulunmaktadır. Daha önceden Synchrony Financial, Bank BPH, Garanti Bank, BAC Credomatic, A Better Chance, Thurgood Marshall College Fund ve GE Foundation'da Yönetim Kurullarında bulunmuştu.

Stockton, Kuzey Carolina Tarım ve Teknik Eyalet Üniversitesinden lisans derecesine sahiptir ve GE'nin Finansal Yönetim Programını tamamlamıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.