Gregory R. Page

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2013 yılında seçildi
Emekli Genel Başkan ve İcra Kurulu Başkanı, Cargill, Incorporated

Gregory Page

Greg Page, Cargill, Incorporated'ın emekli Genel Başkanı ve İcra Kurulu Başkanıdır. Cargill bünyesinde Eylül 2015'ten Ağustos 2016'ya kadar Yönetici Müdür, Aralık 2013'ten Eylül 2015'e kadar Yönetici Başkan, Haziran 2007'den Aralık 2013'e kadar ise İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2000 yılının Ağustos ayında Cargill'in Yönetim Kuruluna, 2007 Eylülünde ise Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Page, Cargill'de 1974'de Yem Bölümüne atanmış bir stajyer olarak göreve başladı. Geçen yıllar boyunca Birleşik Devletler'de ve Singapur'da pek çok görev yapmıştır. Page, Tayland'da bir kümes hayvanları işleme operasyonunun kuruluşunda, Cargill’in Wichita, Kansas'taki Excel İştirakindeki sığır ve domuz eti işleme operasyonlarında ve Minneapolis'teki Finansal Piyasalar Grubunda çalışmıştır.

Page, Eaton Corporation, Deere & Company ve 3M bünyesinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. DowDuPont, Corteva Tarım Bölümünün Danışma Kurulu üyesidir. Big Brothers Big Sisters of America yönetim kurulu eski başkanı ve Northern Star Council of the Boy Scouts of America eski başkanı olarak görev yapmıştır ve her iki yönetim kurulu ile American Refugee Committee yönetim kurulu bünyesinde görev yapmaya devam etmektedir.

Page, North Dakota Üniversitesinden ekonomi lisans derecesi almıştır. Bottineau, N.D. doğumludur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.