Biyografi

Gregory R. Page

Gregory R. Page

Emekli Direktör Yardımcısı
Cargill, Incorporated
Deere & Company Yönetim Kurulu'na 2013'de seçildi

Gregory R. Page, Cargill'den Başkan ve CEO olarak emekli oldu. Daha öncesinde, 2015 Eylülünden 2016 Ağustosuna kadar Cargill'de İcra Direktörü idi. 2013 Aralığından 2015 Eyülüne kadar Cargill'de İcra Kurulu Başkanı olarak hizmet sundu. Bu görevinden önce, Haziran 2007'den Aralık 2013'e kadar Cargill'in CEO'luğunu üstlendi. 2000 yılının Ağustos ayında Cargill'in Yönetim Kuruluna, 2007 Eylülünde ise Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Page, Cargill'de 1974'de Yem Bölümüne atanmış bir Eğitmen olarak göreve başladı. O zamandan beri Birleşik Devletler'de ve Singapur'da pek çok görev yapmıştır. 1998'de Cargill'in Finansal Pazarlar ve Kırmızı Et Grubu'nda Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Sektör Başkanı oldu. Ertesi yıl şirketin Finansal Pazarlar ve Kırmızı Et Grubu'nun İcra Başkan Yardımcısı oldu. 2000'de Cargill'in Başkanı ve Operasyon Direktörü oldu ve Cargill Yönetim Kurulu'na seçildi.

Page, Eaton Corporation'da Yönetim Kurulu Üyesidir. Big Brothers Big Sisters of America'da Ulusal Kurul Üyesi ve Northern Star Council of the Boy Scouts of America'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçen Dönem Başkanıdır. Kuzey Dakota Bottineau'ludur ve Kuzey Dakota Üniversitesi'nin Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.