John C. May

İcra Kurulu Başkanı
Deere & Company

John May

John C. May, Kasım 2019'dan bu yana İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. May, tüm işletmelerde ve bölgelerde, finansal ve operasyonel performansı maksimuma çıkarmak için Deere & Company'nin yönetiminden sorumludur.

Bu görevinden önce May, 2019 Nisan ayında üstlendiği bir pozisyon olan, Başkan ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. May, daha önce Güney ve Kuzey Amerika ile Avustralya küresel hasat, çim ve hizmet, ekin bakımı platformları ve akıllı çözümler grubundan sorumlu Dünya Geneli Tarım ve Çim Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. Öncesinde şirketin Bilişim Kurulu Başkanı ve Tarımsal Çözümler Başkanı olarak hizmet vermiştir.

Ayrıca May, Deere'ın Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümünde John Deere Dubuque Works fabrika müdürü olarak da tecrübeye sahiptir. Diğer görevlerinde, Küresel Çim & Hizmet Platformu Başkan Yardımcısı ve önemli bir büyüme döneminde Deere'ın Çin operasyonları Yönetici Direktörü olarak görev yapmıştır. May, 2012'de şirketin üst yönetim ekibinin bir parçası olmuştur.

KPMG Peat Marwick'de yönetim danışmanı olarak çalıştıktan sonra 1997'de John Deere'a katılmıştır.

May, New Hampshire Üniversitesi'nden lisans derecesiyle mezun olmuş ve Maine Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.