Biyografi

John C. May

John C. May

Başkan,
Tarımsal Çözümler ve Bilişim Kurulu Başkanı

Deere & Company

John C. May, Tarımsal Çözümler Başkanı ve Bilişim Kurulu Başkanı görevlerini Eylül 2012'den bu yana devam ettirmektedir. May, kuru ot ve hayvan yemi ürünleri ve ekin bakım ürünlerinden oluşan ürün platformu gruplarından sorumludur. Bilgi Teknolojileri ve Akıllı Çözümler Grubu'nde şirket çapında sorumluluğu vardır.

May, John Deere'daki kariyerine 1997'de John Deere Sağlık Hizmetleri'nde başladı ve strtatejik planlama ve iş geliştirmeden sorumlu oldu. Ardından, eski Ticari ve Tüketici Ekipman Bölümü'nde birtakım yürütücü liderlik pozisyonlarında bulundu, sonrasında ise Araç Pazarı Direktörü oldu. Şirketin Çin pazarındaki ciddi büyüme sürecinde, bu ülkedeki faaliyetlere yönelik Yönetim Direktörü olarak hizmet verdi. May daha sonra John Deere Dubuque Works'de Fabrika Müdürü oldu. Kasım 2009'da, Tarım ve Çim Bölümü'nde Küresel Platform – Çim ve Hizmetler Başkan Yardımcısı oldu. John Deere'a girmeden önce KPMG Peat Marwick'de Yönetim Danışmanı olarak görev yapıyordu.

May, New Hampshire Üniversitesi Fen Fakültesi mezunudur. Maine Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.