Biyografi

Rajesh Kalathur

Rajesh Kalathur

Kıdemli Başkan Yardımcısı
ve Finans Direktörü

Deere & Company

Rajesh Kalathur, Deere & Company'de Eylül 2012'den bu yana Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak görev yapmaktadır. CEO'ya ve bölüm başkanlarına, temel finans ve stratejik büyüme konularında ve Deere & Company'nin dünya genelindeki finansal ve planlama işlevlerinde tavsiyelerde bulunmaktan sorumludur. Ayrıca iş planlama ve geliştirme ve yatırım ilişkilerinden de sorumludur.

Kalathur, John Deere'a 1996'da katıldığından bu yana, ABD ve Meksika bölgelerine yönelik iş geliştirme, lojistik, operasyonlar, pazarlama ve genel yönetim alanlarında önemli görevler üstlendi. Deere & Company'de ve Ticari ve Tüketici Bölümü'nde ve Tarım Bölümü'nde görevler yaptı.

Kalathur Şubat 2005'de John Deere Teknoloji Merkezi'ni düzenleme girişimine liderlik etti, ardından Indian Tractor Joint Venture'ın entegrasyon çalışmalarını yönetti. 2006'da John Deere Hindistan'ın Yönetim Müdürü ve CEO'su oldu ve şirketin Hindistan'daki ticari faaliyetlerinde sorumluluklar üstlendi.

Kalathur 2009 Mayısında Tarım ve Çim Bölümü, Çin/Hindistan/Güney ve Doğu Asya/Sahraaltı ve Güney Afrika bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı oldu. Nisan 2012'de Deere & Company'nin Finans Yardımcı Sorumlusu oldu.

Hindistan doğumlu olan Kalathur ABD vatandaşıdır. Alabama Üniversitesi endüstri mühendisliğinde yüksek lisans, Chicago Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.