Rajesh Kalathur

Başkan, John Deere Finans, ve Bilişim Kurulu Başkanı
Deere & Company

Rajesh Kalathur

Rajesh Kalathur, John Deere Finans'ta Nisan 2019'dan bu yana Başkan ve kurum bünyesinde Bilişim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kalathur, John Deere'in dünya genelindeki ekipman müşterilerinin rekabetçi finansmana erişim sahibi olmasından sorumludur. Kalathur ayrıca, şirketin bilgi ve teknoloji işlevinden – bilgi teknolojisinin Deere için stratejik rekabet avantajı olarak konumlandırılmasına yönelik bir hareketten sorumludur.

Kalathur, finans bölümünde John Deere'a 1996'da katıldığından bu yana, ABD ve Meksika'da finans, iş geliştirme, lojistik, operasyonlar, pazarlama ve genel yönetim alanlarında artan sorumluluğa sahip görevler üstlendi. Deere & Company ile Tarım & Çim Biriminde görevler yaptı.

Kalathur 2005'de Hindistan'daki John Deere Teknoloji Merkezi'ni düzenleme girişimine liderlik etti, ardından Indian Tractor Joint Venture'ın entegrasyon çalışmalarını yönetti. 2006'da John Deere Hindistan'ın Yönetim Müdürü ve CEO'su oldu ve şirketin oradaki ticari faaliyetlerinde sorumluluklar üstlendi.

Kalathur 2009 yılında Tarım & Çim Bölümü, Çin/Hindistan/Güney ve Doğu Asya/Sahraaltı ve Güney Afrika bölgesi Satış & Pazarlama Başkan Yardımcısı oldu. 2012'de Deere &Company'nin Finans Yardımcı Sorumlusu oldu. Kalathur en son olarak Kıdemli Başkan Yardımcısı, Finans Kurulu Başkanı ve Bilişim Kurulu Başkanı görevlerinde bulundu.

Hindistan doğumlu olan Kalathur ABD vatandaşıdır. Alabama Üniversitesi endüstri mühendisliğinde yüksek lisans, Chicago Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.