Clayton M. Jones

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2007 yılında seçildi
Emekli Genel Başkan ve İcra Kurulu Başkanı, Rockwell Collins, Inc.

Clayton Jones

Clayton M. Jones 2013 Temmuzunda Rockwell Collins şirketinde İcra Kurulu Başkanıydı ve Temmuz 2014'de buradan Genel Başkan olarak emekli oldu. 2001 yılından bu yana Genel Başkan, Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Jones, Rockwell International'a 1979'da girdi. 1982'de Rockwell sponsorluğunda verilen bir bursla Beyaz Saray Yürütme Değişim Programına katıldı. Jones 1988'de Washington D.C.'deki Rockwell Hükümet Operasyonları'nda Hükümet Havacılık İşleri Başkan Yardımcısı oldu. 1995'de Washington D.C.'deki Rockwell Hükümet Operasyonları'ndaki Hükümet Operasyonları ve Uluslararası Kurumsal Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Aynı yıl, Iowa Cedar Rapids'deki Collins Hava Taşımacılık Bölümü'nde Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür oldu. Jonse 1998'de Rockwell Collins'in Başkanı ve Rockwell International'ın Kurumsal Yetkilisi ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Jonse, Deere'ın Yönetim Kurulu'nda sunduğu hizmetin yanısıra, Rockwell Collins şirketinin ve Cardinal Health şirketinin Yönetim Kurulu'nda da görevlidir. Diğer üyelikleri arasında Havacılık Üreticiler Birliği Yönetim Kurulu, Smithsonian Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi sayılabilir. İş Konseyi ve Başkanlık Ulusal Güvenlik Telekomünikasyon Danışma Komitesi üyesidir, ayrıca Amerikan Havacılık ve Astronotluk Enstitüsü Onur Üyesidir.

Jones, 1971'de Tennessee Üniversite Siyasal Bilimler bölümünden mezun olmuştur. 1986'da George Washington Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır.

1971-1979 yılları arasında ABD Hava Kuvvetlerine savaş pilotu olarak hizmet etmiştir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.