Michael O. Johanns

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2015 yılında seçilmiştir
Birleşik Devletler Nebraska Emekli Senatörü ve ABD Eski Tarım Bakanı

Michael Johanns

Michael O. Johanns, 2009'dan 2015'e kadar Nebraska Senatörü olarak görev yaptığı ABD Senatosu'ndan emekli oldu. 111.-113. arası Kongrelerdeki komite atamalarında Tarım Ödenekleri, Bankacılık, Ticaret, Emekli Subay İşleri, Kızılderili İşleri, ve Çevre ve Kamu Hizmetleri işlevlerinde görev aldı.

Johanns, ABD Senatosunda görev yaptığı dönem öncesinde, 2005'den 2007'ye kadar ABD Tarım Sekreteri idi. 1999-2005 döneminde iki kez Nebraska Valisi seçildi ve 2002'de Ortabatı Valiler Birliği başkanı oldu. Johanns 1991'den 1998'e kadar Nebraska Lincoln'da iki dönem Belediye Başkanlığı yaptı ve 1989'den 1991'e kadar Lincoln Kent Konseyi'nde hizmet sundu. 1983'den 1987'ye kadar, bir yılı başkan olmak üzere, Nebraska Lancaster'da Temsilciler İlçe Kurulu'nda görev yaptı. 1974-1975 arası Nebraska Yüksek Mahkemesi Yargıcı Hale McCown için raportör olarak görev yaptıktan sonra, 1991'e kadar Nebraska'daki özel firmalarda hukuk hizmeti verdi.

Deere & Company yönetim kurulunda görev yapmanın yanı sıra, Johanns DowDuPont, Corteva Tarım Bölümünün Danışma Kurulu üyesidir.

Johanns, Winona'daki Minnesota St. Mary Üniversitesi'nden mezun oldu ve hukuk lisans derecesini Nebraska Omaha'daki Creighton Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden aldı. Birleşik Devletler dış yardım ajansı Millennium Challenge Corporation yönetim kurulunun yeni bir üyesi olarak gösterildiği Başkan adaylığı, Şubat 2016'da Birleşik Devletler Senatosu'nca onaylandı.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.