Biyografi

Dipak C. Jain

Dipak C. Jain

Direktör
Sasin İşletme Yönetimi Enstitüsü
Deere & Company Yönetim Kurulu'na 2002'de seçildi

Dipak Jain, Ağustos 2014'den beri Sasin İşletme Yönetimi Enstitüsü'nün Direktörüdür. Bu görevinden önce, Mart 2013 ile Ağustos 2014 arasında INSEAD Uluslararası İşletme Yüksekokulu'nad Kürsü Profesörü olarak çalıştı. Jain, Mayıs 2011'den Mart 2013'e kadar INSEAD'in Dekanlığını, 2001-2009 arası Kellogg İşletme Fakültesi Dekanlığını üstlendi. 1986'da Kellogg İşletme Fakültesi'ne Doçent olarak çalışmaya başladı, 1996'da Dekan Yardımcısı oldu. 1994'de okulun Sandy ve Morton Goldman Girişimcilik Çalışmaları Profesörü ve Pazarlama Profesörü oldu.

Jain, Kellogg'da ders vermenin yanısıra 1989'dan itibaren Tayland Çulalongkorn Üniversitesi Sasin İşletme Yönetimi Enstitüsünde, 1995'den itibaren Hollanda'da, Nijenrode Üniversitesi İşletme Yüksekokulu'nda pazarlama alanında Konuk Profesör olarak görev yaptı. Ayrıca Hindistan Haydarabad'da, Hint İşletme Yüksekokulu Pazarlama bölümünde Konuk Profesör olarak ders verdi.

Jain, Deere & Company'deki Direktörlük görevinden başka, Northern Trust Corporation'da, Reliance Industries Limited'da ve Singapur'daki Global Logistics Properties Limited'da Yönetim Kurulu üyesidir.

Jain, Hindistan'daki Guwahati Üniversitesi'nin İstatistik bölümünden mezun olmuş, Matematiksel İstatistik alanında yüksek lisans yapmıştır. Dallas'daki Texas Üniversitesi'nde Yönetim Bilimi yüksek lisansı ve Pazarlama doktorası yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.