Dipak C. Jain

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2002 yılında seçilmiştir
Müdür, Eş Başkan/Küresel Danışman
China Europe International Business School

Dipak Jain

Dipak Jain, Kasım 2017'den beri China Europe International Business School Eş Başkanı/Küresel Danışmanıdır. Bundan önce, Ağustos 2014 - Kasım 2017 arasında Sasin Graduate Institute of Business Administration Müdürü idi ve Mart 2013 - Ağustos 2014 arasında INSEAD uluslararası işletme yüksekokulunda Kürsü Profesörü olarak görev yapmaktaydı. Jain, Mayıs 2011'den Mart 2013'e kadar INSEAD'in dekanlığını, 2001-2009 arası Kellogg İşletme Fakültesi dekanlığını üstlendi. 1986'da Kellogg İşletme Fakültesi'ne Doçent olarak çalışmaya başladı, 1996'da Dekan Yardımcısı oldu. 1994'de okulun Sandy ve Morton Goldman Girişimcilik Çalışmaları Profesörü ve Pazarlama Profesörü oldu.

Jain, Kellogg'da ders vermenin yanısıra 1989'dan itibaren Tayland Çulalongkorn Üniversitesi Sasin İşletme Yönetimi Enstitüsünde, 1995'den itibaren Hollanda'da, Nijenrode Üniversitesi İşletme Yüksekokulu'nda pazarlama alanında Konuk Profesör olarak görev yaptı. Ayrıca Hindistan Haydarabad'da, Hint İşletme Yüksekokulu Pazarlama bölümünde Konuk Profesör olarak ders verdi.

Jain, Deere & Company'deki Direktörlük görevinden başka, Northern Trust Corporation'da, Reliance Industries Limited'da ve Singapur'daki Global Logistics Properties Limited'da Yönetim Kurulu üyesidir.

Jain, Hindistan'daki Guwahati Üniversitesi'nin İstatistik bölümünden mezun olmuş, Matematiksel İstatistik alanında yüksek lisans yapmıştır. Dallas'daki Texas Üniversitesi'nde Yönetim Bilimi yüksek lisansı ve Pazarlama doktorası yapmıştır.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.