Marc A. Howze

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Yönetim Görevlisi
Deere & Company

Marc Howze

Marc A. Howze, Deere &Company'deki Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Yönetmen görevlerini Kasım 2016'dan bu yana sürdürmektedir. Şirketin, İnsan Kaynakları, İşçi-İşveren İlişkileri, İletişim, Marka Yönetimi ve Güvenlik gibi kilit yönetsel etkinliklerinden sorumludur. Ocak 2019'da, Howze tedarik yönetimi, lojistik ve parça hizmetleri için ilave sorumluluk üstlenmiştir.

Howze Deere &Company'ye 2001'de avukat olarak girdi. Daha sonra Kıdemli Avukat, Kıdemli Hukuk Müşaviri ve İş Geliştirme, Tüketici Ekipmanı Bölümünde Müdür olarak hizmet etti. Howze 2006'de Deere &Company'ye Kurum Sekreti ve Genel Danışman Yardımcısı seçildi. 2008'de Deere'ın tarımsal pazarlama grubuna pazarlama entegrasyon müdürü olarak atandı. 2009'da John Deere Çim Bakımı Kuzey Carolina Fuquay-Varina'da Fabrika Müdürü olarak, ardından Pamuk Hasadı Ürün Grubu'nda Genel Direktör olarak görevlendirildi. Şu anki görevine gelmeden önce, Ekim 2012 itibarıyla Küresel İnsan Kaynakları ve Çalışan İletişimleri Başkan Yardımcısı olarak hizmet etti.

Howze, John Deere'a katılmadan önce ABD Ordusunda topçu subayı ve çeşitli şekillerde askeri hakim olarak görev yaptı.

Michigan Detroit doğumlu olan Howze, Michigan-Dearborn Üniversitesi'ni bitirdi, Michigan Hukuk Fakültesi'nden lisans derecesi aldı ve Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. Illinois ve Michigan Baro birlikleri, Yürütücü Liderlik Konseyi, İnsan Kaynakları Politikası Birliği ve Thurgood Marshall College Fund Yönetim Kurulu üyesidir. 2018 yılında, Howze Nationwide Mutual Insurance Company yönetim kuruluna seçilmiştir.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.