Charles O. (Chad) Holliday, Jr.

Deere & Company Yönetim Kuruluna 2018 yılında seçilmiştir
(Daha önce 2007 ila 2016 arasında Deere yönetim kurulunda görev yapmıştır)
Yönetim Kurulu Başkanı, Royal Dutch Shell plc.

Charles Holliday Jr.

Charles O. (Chad) Holliday, Jr. Mayıs 2015'te Royal Dutch Shell Genel Başkanı seçilmiştir. Daha önce Bank of America'nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak ve 36 yıl hizmet verdikten sonra emekli olduğu DuPont'un İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Holliday'in DuPont bünyesindeki kariyeri imalatta mühendis olarak başlamıştır ve Tokyo, Japonya'da bulunan DuPont Asya Pasifik'in Başkanlığı da dahil olmak üzere yedi farklı konumda birden fazla görevde hizmet vermiştir. 1998 yılınca CEO seçilmiştir ve bu görevi 11 yıl boyunca sürdürmüştür.

Deere & Company yönetim kurulundaki görevinin yanı sıra, Holliday Hospital Corporation of America (HCA) yönetim kurulunda da görev yapmaktadır. Lisanslı bir Profesyonel Mühendistir ve ABD Ulusal Mühendislik Akademisinin ve Birleşik Krallık Kraliyet Mühendislik Topluluğunun üyesidir.

Daha önce aşağıdaki organizasyonlarda Başkan olarak görev yapmıştır: ABD Rekabet Konseyi, Birleşmiş Milletler Herkes için Sürdürülebilir Enerji, Sürdürülebilir Gelişme için Dünya İş Konseyi, Catalyst, ABD İş Konseyi ve ABD Ulusal Mühendislik Akademisi.

Holliday Tennessee Üniversitesinden endüstri mühendisliği lisans derecesi ile mezun olmuştur. Brooklyn, New York Politeknik Üniversitesi; Chestertown, Maryland Washington Koleji; ve Knoxville, Tennessee Tennessee Üniversitesi tarafından verilen fahri doktorları mevcuttur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.