Biyografi

Matthew G. Haney

Matthew G. Haney

Başkan Yardımcısı ve Genel Hukuk Danışmanı
Deere & Company

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Danışman
John Deere Finans

Matthew G. Haney, Haziran 2015'den bu yana Başkan Yardımcısı ve Deere & Company Genel Danışman Vekili; John Deere Finans Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Danışmanıdır. John Deere Finansal'da genel kapsamda hukuk hizmetlerinden sorumlu yöneticilik görevinde bulunmaktadır.

Haney, Deere & Company'ye 2013'de girdi. Şu anki görevinden önce John Deere Finansal Hukuk Servisi Başkan Yardımıcısı olarak çalıştı.

Haney, Deere'a girmeden önce uzun zaman çalıştığı finansal hizmetler sektöründe büyük bir deneyim kazandı. Aviva USA Corporation'daki (f/k/a AmerUs Group Co.) 18 yıllık kariyeri boyunca sorumluluk alanı giderek artan görevlerde bulundu; bunlar arasında Kıdemli Başkan Yardımcılığı, Hukuk Müşavirliği, Baş Uyum Sorumluluğu ve kurumsal Hukuk Başkan Yardımcılığı ve Hükümet ve Yönetmelik İşleri sayılabilir. Haney, Aviva'ya girmeden önce Missouri Kansas'da, Lewis, Rice & Fingersh firmasında altı yıl hukukçu olarak çalıştı. Ekonomi lisansını Vanderbilt Üniversitesi'nden, Hukuk lisansını Notre Dame Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden, İşletme yüksek lisansını Chicago Üniversitesi'nden aldı.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.