Biyografi

Bernhard E. Haas

Bernhard E. Haas

Kıdemli Başkan Yardımcısı, Küresel Platform

Dr. Bernhard E. Haas, Mayıs 2009'dan bu yana Traktör, Tarım ve Çim Bölümü, Küesel Platform Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Deere & Company'nin küresel düzeyde Tarım ve Çim ekipmanı operasyonlarında traktör platformu üretiminden sorumludur.

Haas, Deere & Company'ye 1986'da Almanya Mannheim'daki John Deere Werke'de, sorumluluk alanı giderek artan pozisyonlarda görevler aldı. 1991'de Iowa Waterloo'daki John Deere Ürün Geliştirme Merkezi'ne transfer oldu, daha sonra 1994'de Mannheim'daki fabrikaya Güç Aktarım Dizisi Merkez Fabrika'ya Müdür olarak geri döndü. Ardından Ürün Geliştirme Müdürü; John Deere Werke Zweibruecken'de Genel Müdür; ve John Deere Werke Mannheim'da Genel Müdür olarak görev yaptı. Şu anki görevinden önce, 2006'dan itibaren Küresel Traktör ve Donanım Kaynakları Üretim Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Mannheim Üniversitesi ve İtalya Bolonya Kulübü Danışma Kurulu üyesidir. Haas ayrıca Alman Mühendisler Birliği üysedir.

Haas 1979'da Karlsruhe Üniversitesi'nin makine mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Daha sonra Kaiserslautern Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bilimi Kürsüsü'nde doktora sonrası araştırma görevlisi olarak hizmet etti 1986'da buradan İşletme Yönetimi doktorasını aldı.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.