Biyografi

Samuel R. Allen

Samuel R. Allen

Genel Başkan ve İcra Kurulu Başkanı
Deere & Company
Deere & Company Yönetim Kurulu'na 2009'da seçildi

Samuel R. Allen, Deere & Company'de Genel Başkan ve CEO olarak Şubat 2010'dan bu yana görev yapmaktadır.

Allen Ağustos 2009'da Başkan CEO oldu. Şirketin Başkanı ve Operasyon Direktörü olarak atandı ve Haziran 2009'da Deere & Company Yönetim Kurulu üyesi oldu. Daha öncesinde Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü Başkanı olarak hizmet sundu ve John Deere Güç Sistemleri küresel operasyonlarından sorumlu oldu. Ayrıca Deere'ın akıllı mobil ekipman teknolojileri ve ileri teknoloji ve mühendislik işlerinden sorumlu oldu. 2001'de, insan kaynakları, endüstriyel ilişkiler ve John Deere Kredi'nin küresel operasyonlarında ek sorumluluklar alarak şirketin kıdemli bir görevlisi oldu.

John Deere'a 1975'de katıldığından beri Allen, Tüketici Ürünleri Bölümü, Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü, John Deere Güç Sistemleri, ve Latin Amerika, Çin ve Doğu Asya ve Avustralya yönetim operasyonlarını kapsayan Dünya Geneli Tarım Bölümünde, sorumluluk alanı giderek artan pozisyonlarda pek çok görev aldı.

Allen ayrıca Ocak 2010'dan itibaren Rekabet Konseyi'nin Genel Başkanı olarak da hizmet etti. Haziran 2010'da Whirlpool Corporation'ın yönetim kuruluna getirildi. Purdue Üniversitesi endüstriyel yönetim bölümünden 1975'de mezun olmuştur. Güney Carolina Sumter doğumludur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için John Deere'ı dünya genelindeki web sitesinde ziyaret edin: www.JohnDeere.com.