Samuel R. Allen

Genel Başkan ve İcra Kurulu Başkanı, Deere & Company
Deere & Company Yönetim Kuruluna 2009 yılında seçildi

Sam Allen

Samuel R. Allen, Deere & Company'de Genel Başkan ve CEO olarak Şubat 2010'dan bu yana görev yapmaktadır. Allen Ağustos 2009'da Başkan ve CEO oldu. Şirketin Başkanı ve Operasyon Direktörü olarak atandı ve Haziran 2009'da Deere & Company Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Allen daha öncesinde Dünya Geneli İnşaat ve Ormancılık Bölümü Başkanı olarak hizmet sundu ve John Deere Güç Sistemleri küresel operasyonlarından sorumlu oldu. Allen aynı zamanda Deere’in Dünya Genelindeki Tarım Bölümünde tecrübeye sahip olup, Latin Amerika'da, Çin'de & Doğu Asya'da ve Avustralya'da operasyonlar yürütmüştür. Geçmişte Deere'ın akıllı mobil ekipman teknolojileri ile Deere'ın ileri teknoloji ve mühendislik işlerinden sorumlu idi ve insan kaynakları, endüstri ilişkileri ve John Deere Credit'in küresel operasyonu alanlarında öncülük etti.

Allen, 2001 yılından beri şirketin üst düzey görevlisi olarak hizmet vermektedir ve 1975 yılından beri John Deere bünyesinde çalışmaktadır.

Ayrıca, Allen Haziran 2010'da Whirlpool Corporation yönetim kuruluna getirildi ve halen Direktör olarak görev yapmaktadır.

Purdue Üniversitesi endüstriyel yönetim bölümünden 1975'de mezun olmuştur. Güney Carolina Sumter doğumludur.

Deere & Company (NYSE: DE), gelişmiş ürün ve hizmetleri sağlamada dünya lideridir ve iş alanı toprakla ilgili olan ve dünyanın önemli ölçüde artan yiyecek, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacını karşılamak için toprağı işleyen, ekip biçen ve zenginleştiren müşterilerinin başarısına kendini adamıştır. John Deere 1837'den beri bütünlük geleneğine dayanan, en iyi kalitede yenilikçi ürünler sunmuştur. Daha fazla bilgi için, John Deere'in dünya genelindeki web sitesini ziyaret edin: www.JohnDeere.com.