John Deere İzmir Fabrika   29 Mart, 2019

John Deere Türkiye İzmir Fabrikası Üretime Başladı

John Deere İzmir Fabrika

John Deere İzmir Fabrikası

Tarım makinaları devi John Deere, dünyanın artan gıda talebini karşılamada önemli bir rol oynayacak olan Türkiye'de faaliyetlerini genişletiyor.

Türkiye'de köklü bir isme sahip olan John Deere uzun yıllardır İstanbul'da bulunan satış şubesi ve 900'e yakın uzmanın çalıştığı 43 profesyonel bayisi ile başarılı bir şekilde temsil edilmektedir.

Tarım makineleri konusunda dünya çapında 21 ülkede 89 fabrika ile üretim yapan John Deere, Türkiye pazarının artan ilgisi ile üretim yaptığı ülkeler arasına Türkiye'yi de ekledi. İzmir bölgesinde yer alan yeni operasyonunda yedek parça dağıtım tesisi ve eğitim merkezi de bulunuyor.

John Deere Makinaları Ltd. Şirketi Genel Müdürü Özgür Barış Eryüz, “Bu yatırım, Türk çiftçimize ve şirketimize önemli bir değer sunacak” dedi. “Yeni tesis yedek parça hizmetimizi artıracak, iyileştirilmiş eğitim tesisleri sağlayacak ve bu önemli pazara ve Türkiye’ye olan bağlılığımızı yansıtacaktır.”

“Türkiye'de üretilen” ilk John Deere traktörleri, Nisan 2019'dan itibaren yeni fabrikadaki montaj hattından çıkmaya başlayacak.

Deere & Company (www.JohnDeere.com), dünyanın artan gıda, yakıt, barınma ve altyapı ihtiyacı için toprağı işleyen, hasat eden, dönüştüren, zenginleştiren ve inşa edenlere yani işi toprağa bağlı olanlara gelişmiş ürünler ve hizmetler sağlamada dünya lideridir.